17.05.2016 | 14:26

Представники місії ОБСЄ в Україні Альмазбек Усенов та Лукас Вальтер цікавилися ситуацією на ринку праці, загальними тенденціями, у тому числі з економічною ситуацією на ринкоутворюючих підприємствах області, перспективами подолання безробіття та працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб. Під час розмови директор Запорізького ОЦЗ Ірина Дуднік зазначила, що динаміка та тенденції на ринку праці області впродовж 2015-2016 років зберігалася стабільною, проте із початком 2016 року ситуація відображає загальнонаціональні тенденції, що зумовлені зменшенням кількості вакансій та надлишком робочої сили. Станом на 1 січня 2016 року на обліку в службі зайнятості Запорізької області перебувало 28,4 тис. безробітних. Кількість наявних вакансій в базі даних служби зайнятості Запорізької області станом на складала 154 одиниці. Тобто на одне вільне роб місце претендувало 185 безробітних.

Станом на 1 травня 2016 року на обліку в обласній службі зайнятості перебуває 24, 9 тисячі безробітних, та в базі даних служби налічується 718 вакансій. На одне вільне робоче місце претендує 35 шукачів роботи.

«На сьогоднішній день державна служба зайнятості - найбільш сервісна, ефективна та надійна служба,- розповідає Ірина Дуднік. - Для тих, хто має потребу у сприянні працевлаштуванню, служба зайнятості пропонує широкий спектр соціальних послуг: від інформування та консультування з питань законодавства до отримання нової професії шляхом профнавчання, працевлаштування та започаткування власної справи. Фахівець служби як особистий консультант здійснює індивідуальний підхід до кожного клієнта». Також, директор обласного центру зайнятості розповіла про соціально-економічний стан в регіоні, зупинилася на проблемах підприємств металургійної та машинобудівної галузі. Вона підкреслила, що основне вирішення питання стабілізації ринку праці – це, безперечно, розвиток економіки, введення інвестицій та створення нових робочих місць».

Спостерігачів також цікавили питання забезпечення зайнятості молоді, розвиток підприємництва, допомога внутрішньо переміщеним особам. Підбиваючи підсумок конструктивного діалогу, директор наголосила: «Незважаючи на ряд таких соціально-економічних складностей служба зайнятості тримає ситуацію на контролі та продовжує виконувати свої основні функції, знімаючи соціальну напругу в суспільстві.

Протягом січня-квітня поточного року на обліку перебували 1128 вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території АР Крим. З них 1073 мали статус безробітного, проходили навчання 42 безробітних, а 138 громадян за сприяння служби зайнятості знайшли роботу.