24.05.2019 | 15:31

Відповідно до Угоди між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Аналітичним центром “СВ-Платформа” за фінансової підтримки Світового банку у Запорізькій області реалізується Проект «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей». Заходи Проекту спрямовані на покращення економічної інтеграції ВПО, ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин.

24 травня 2019 року в рамках Проекту пройшов Форум «РОБОЧІ МІСЦЯ ТА ІНВЕСТИЦІЇ ДЛЯ ВПО ТА ВЕТЕРАНІВ АТО/ООС». Метою Форуму є покращання обізнаності ВПО та ветеранів АТО/ООС Запорізької області щодо можливостей економічної інтеграції на ринку праці шляхом працевлаштування чи розвитку власного бізнесу.

Участь у Форумі прийняли близько 100 учасників: внутрішньо переміщені особи, ветерани АТО/ООС, які вже розвивають бізнес та бажають поділитись власним досвідом, представники влади та місцевого самоврядування, представники організацій громадянського суспільства.

Заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко презентувала учасникам Форуму можливості служби зайнятості щодо економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО/ООС.

«Фахівцями служби зайнятості проводиться упереджувальна, адресна, індивідуальна робота з роботодавцями Запорізької області щодо вирішення питання працевлаштування кожного демобілізованого учасника АТО та вимушено переміщеної особи, яка виявила бажання працювати, в тому числі шляхом проходження профнавчання. Тісна співпраця з соціальними партнерами дає дієві результати та допомагає нашим клієнтам якнайшвидше знайти себе в цивільному житті.

Протягом 2017-2018 років службою зайнятості Запорізької області було працевлаштовано 1088 учасників АТО та 653чол. ВПО

Пройшло профнавчання за направленням служби зайнятості 218 чол. учасників АТО та 157 чол. ВПО, всього 375 чол. цієї категорії. Рівень працевлаштування після закінчення навчання складає 99,9%. За цей же період підвищили свою кваліфікацію - 204 чол. учасників АТО та 149 - ВПО, це навчання за дуальною формою та безпосередньо на виробництві шляхом стажування.

Державна служба зайнятості в своїй діяльності при наданні послуг зареєстрованим безробітним використовує клієнтоорієнтовний підхід до кожного громадянина. Цей засіб дає можливість фахівцям служби зайнятості розуміти бажання (потреби) клієнтів у пошуку роботи, підвищенні їх конкурентоспроможності на ринку праці», -  зауважила Т.Кошечко