12.07.2019 | 13:24

Розв’язання проблем зайнятості осіб, які мають інвалідність – спільне завдання служби зайнятості та організацій, які опікуються їх проблемами.

12 липня в приміщенні Запорізького міського центру зайнятості відбулось засідання «за круглим столом» за участю представників Запорізького обласного центру зайнятості: заступника директора – начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Олега Іванілова, провідного фахівця з питань зайнятості цього ж відділу Ксенії Гончарової, начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Тетяна Заліпяцька та представників Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Запорізького обласного центру медико-соціальної експертизи, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізьких областях. В заході взяли участь близько 25 зареєстрованих безробітних, які мають інвалідність.

Засідання відкрив заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Олег Іванілов. Він зазначив, що проведення заходу є надзвичайно важливим, оскільки дозволяє всім його учасникам разом обговорити всі важливі питання та знайти шляхи подолання проблем. Олег Юрійович наголосив, що під час надання послуг особам, які мають інвалідність, служба зайнятості керуюється Законом України «Про зайнятість населення», відповідними угодами між управлінням соціального захисту населення, фондом соціального захисту інвалідів, меморандумом із центром безоплатної вторинної правової допомоги.

Жвавого обговорення із представницею МСЕК Ольгою Міроненко набули питання коректності заповнення індивідуальних программ реабілітації, рекомендацій щодо працевлаштування, проблем осіб, які потребують стороннього догляду та особливих умов праці. Особливу увагу отримали питання надання роботодавцями вакансій для осіб з інвалідністю.

Представниці обласного центру зайнятості Тетяна Заліпяцька та Ксенія Гончарова нагадали всім учасникам заходу про обов’язки роботодавців виконання 4% нормативу та подання звітності за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та можливість отримання професії за рахунок служби та Фонду соціального захисту інвалідів.

Також про можливість отримання безоплатної правової допомоги для вирішення нагальних питань осіб, які мають інвалідність, розповіла Ірина Пісецька. Вона нагадала, що безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Система надання безоплатної правової допомоги в Україні – це мережа з 551 точки доступу до правових послуг: 23 регіональних, 96 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та 432 бюро правової допомоги у всіх регіонах України, а також Координаційний центр з надання правової допомоги.

За засідання фахівці служби зайнятості обговорили із соціальним партнерами шляхи подальшої співпраці в зазначених аспектах. Присутні шукачі роботи подякували всім фахівцям за проведення цікавого та змістовного заходу. По його завершенню всі бажаючі отримали індивідуальні консультації.