31.07.2020 | 09:26

30 липня всесвітня спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Головна мета - підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми та заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Як свідчать сучасні соціологічні дослідження, торгівля людьми за рівнем прибутків поступається місцем лише торгівлі наркотиками та зброєю, до того ж ризик ділків набагато менший чи практично відсутній.

Торгівля "живим товаром" як асоціальне, кримінальне явище пристосовуватися до нових умов життя, змінило свої форми і методи залежно від економічної і соціальної ситуації у кожній конкретній країні й у світі взагалі. з часом з'явилися нові тенденції в торгівлі людьми. Змінилися методи та підходи злочинних угруповань, способи вербування, групи ризику.

Поширилася внутрішня торгівля. Реальність така, що громадяни нашої країни продовжують масово виїжджати за кордон, ризикуючи при цьому стати жертвами торгівців людьми. Об'єктом торгівлі людьми може бути будь-яка людина незалежно від віку й статі: чоловіки – з метою надексплуатації, діти з метою використання в жебрацтві, будь яка людина – для вилучення і трансплантації органів.

Складова частина цієї злочинної діяльності – торгівля жінками з метою використання їх у сексуальному бізнесі. Найбільш уразливими до торгівлі людьми є такі категорії осіб: незаміжні жінки; самотні матері; розлучені особи; молодь; діти вулиці; діти-сироти;вихідці з неблагополучних сімей; соби, які зазнали насильства (зокрема сексуального); матеріально не забезпечені особи; особи з проблемами психічного здоров’я; дискриміновані, стигматизовані особи.

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, Більмацька районна філія Запорізького обласного центру зайнятості провела інформаційну кампанію, метою якої є інформування та підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить. 30 липня 2020 року провели два профінформаційних вебінарів на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції» для зареєстрованих безробітних та осіб, які шукають роботу в службі зайнятості, для протидії торгівлі людьми та пов’язаній з нею злочинній діяльності, підвищення ефективності роботи з виявлення таких злочинів та осіб, що їх учиняють, вирішення питання щодо реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми.