23.02.2021 | 15:59

Сучасний світ професій різноманітний, проте попит на них – дуже мінливий, тому й не дивно, що старшокласники часто не можуть визначитись зі своїм професійний майбутнім. Поінформувати про актуальні на ринку праці професії  та допомогти учням у цій складній справі – одне із основних завдань фахівців служби зайнятості.

Згідно плану  проведення Місячника профорієнтації «Професійний орієнтир» фахівці відділу активної підтримки безробітних Приморської районної філії Запорізького ОЦЗ продовжують активну профорієнтаційну роботу серед шкільної молоді. Так, черговий інтерактивний захід для учнів 9 класів КЗ "Приморського РУББ ліцею ІІ-ІІІст" був організований та  проведений профорієнтаційний квест «Країною професій».

У ролі організаторів і ведучих заходу виступили фахівці Приморської  районної філії ЗОЦЗ. Після ознайомлення з правилами гри учасники розділилися на команди, отримали маршрутні листи і розпочали змагання.

Школярі отримали завдання: знайти відповідні станції, на яких презентувалися конкретні професії і ставилися завдання. В ігровій формі проходило обговорення понять «професія» і «спеціальність», знайомство зі світом професій.

З великим азартом ліцеїсти брали участь у конкурсах «Імпровізація» і «Найди професію». Завдяки таким веселим змаганням діти ознайомилися з професіями лікаря, перукаря, пекаря, слюсаря та інші. Учні  з великою зацікавленістю і захватом виконували завдання, намагаючись випередити суперників. У процесі гри школярі отримали нові знання про професії, набули комунікативних навичок, уміння продуктивно працювати в команді, знаходити компроміси для досягнення спільної мети.

Такий профорієнтаційний захід прийшовся школярам до душі, адже за допомогою гри учні не тільки здобули знання, необхідні для майбутнього вибору професії, але й мали змогу розкрити свої здібності, особистісні якості, проявити творчу ініціативу, взяти на себе відповідальність за прийняття рішень та попрацювати в команді.