Павло Дряпак, уродженець Запоріжжя, ще зі студентських років прагнув приносити користь суспільству. У 2019 році він здобув вищу економічну освіту в Запорізькому національному університеті, після чого почав кар’єру в організації як менеджер проєктів, це дозволило розвинути навички ведення проєктів, пошуку клієнтів і роботи з документами.
Перший крок у бізнесі чоловік зробив з компанією-партнером. Разом вони займались переробкою вторинної сировини.
Згодом Павло став замислюватись про власну справу. У січні 2023 року він зареєстрував ФОП і розпочав бізнес з переробки вторинної сировини та наповнювачів для котячих туалетів із зернових продуктів. Однією з головних ідей було налагодити доставку продукції у кожен куточок України через поштових операторів. Тому чоловік вирішив масштабуватись і звернувся до Запорізької обласної служби зайнятості для отримання гранту на розширення вже існуючого бізнесу.
Про таку програму Павло дізнався випадково в інтернеті. Подав заявку, пройшов всі етапи відбору та отримав фінансування, яке витратив на покупку сучасного обладнання. Завдяки цьому його бізнес отримав новий поштовх у розвитку. У жовтні 2024 року він взяв першого працівника, а в січні 2025 — другого.
«Мені 29 років і пройти всі етапи для отримання гранту було зовсім не важко, оскільки все відбувалось онлайн. Я просто сів, заповнив заявку, склав бізнес - план та відправив його через Дію», - розповідає чоловік.
У майбутньому Павло планує збільшити виробництво та асортимент продукції, покращити логістику, аби зробити свій бізнес більш стійким навіть у складних умовах.
«Перед тим, як брати грант, обов’язково треба детально проаналізувати сферу діяльності, якою плануєте займатись і знайти ринок збуту своєї продукції», - радить грантер.
Його історія — це приклад того, як наполегливість, адаптивність і правильний підхід до фінансування допомагають досягти успіху навіть у непростий час.