21.03.2018 | 11:27

А ви навчались із задоволенням, пізнавали світ професій приміряючи, деякі з них до своїх можливостей, знайомились з  робітничими професіями за допомогою творчих завдань? А для учнів Запорізького Центру – інтернату «Орієнтир» для дітей з вадами зору 20 березня поточного року за ініціативи Запорізького обласного та Запорізького міського центрів зайнятості та підтримці творчого колективу закладу було проведено  День профорієнтації.  Цього дня в усіх паралелях, з 1 по 12 класи проводились тематичні уроки, виховні години, конкурси. Учні 2-4 класів малювали свою майбутню професію, 10-12 класи створювали рекламні плакати «Живи та працюй в Україні», для учнів 6-7 класів було проведено фахівцями служби зайнятості профорієнтаційний груповий захід «Професії майбутнього». В інтерактивній формі учні закладу ознайомились зі змістом професій, які будуть затребувані  в майбутньому, розпізнавали за змістом назви нових професій, переглянули відеоролики Державної служби зайнятості. Учні 8-9 класів  школи  активно брали участь в  квесті « В світі робітничих професій». Це була подорож в світ професій, в якій вихованці школи відвідували різні станції. На кожній з них вони пізнавали щось нове про робітничу професію, а також демонстрували свої знання та уявлення про сфери трудової діяльності, приймали участь у конкурсах та іграх, вікторинах.

«Цей квест розширив уявлення учнів про різноманітність робітничих  професій та їх знання про них. Особливо захопила учнів та їх вихователів гра «Відгадай професію за пантомімою». Підведення підсумків показало достатні знання учнів про робітничі професії, з розривом в 3 бали перемогла команда учнів 8 класу. Кожен учасник двох команд отримав солодкі призи та набори фломастерів»,- ділиться начальник відділу профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості Олена Житова.

Протягом дня  всі діти отримали  професійно важливу інформацію, вибух емоцій та бажання подальших зустріч. Почуття радості, азарту, динаміки об’єднались в зовнішньому прояві дітей, яке можна було  назвати справжнім задоволенням від проведеного Дня профорієнтації.