24.10.2019 | 15:01

Наразі Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу проводить конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької областей уздовж узбережжя Азовського моря. Метою програми є відновлення або посилення ділової активності, зниження напруги на ринку праці та забезпечення розвитку секторів економіки, які є критично важливими для подальшого економічного розвитку регіону.

22-23 жовтня 2019 року у м. Бердянськ  в рамках Програми Організації Об'єднаних Націй із відновлення та розбудови миру  працював відбірковий комітет із оцінювання бізнес-планів, поданих до участі у проекті. До складу якого входять фахові представники бізнес-інфраструктури, місцевих та регіональних органів влади, місцевих агенцій розвитку, представників ООН та ін.

Заступник директора – начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Запорізького обласного центру зайнятості Олег Іванілов прийняв участь  у конкурсній комісії.

На даному етапі оцінки малих бізнес-грантів заявники  особисто захищали свої бізнес-ідеї перед конкурсною комітетом. 14 претендентів представили свої бізнес плани. Представлені проекти були різноманітні:  випічка кондитерських виробів, організація швейного виробництва, гідропонне вирощування їстівних трав та квітів, впровадження  альтернативних джерел енергії, організація послуг, пов’язаних із туризмом та спортом, та інші.

Комісія розглядала проекти за багатьма критеріями: на скільки учасник конкурсу добре розуміє існуючу структуру обраного сектору економіки, чи містить бізнес-план реалістичні ринкові показники, чи реально спроможен учасник залучати власні ресурси для реалізації проекту, і , не в останню чергу, чи є у заявника достатньо потенціалу та досвіду для реалізації даного проекту.

Максимальна сума одного гранту: до 6,500 евро в гривневому еквіваленті. Загальна сума грантового пулу, який буде розподілено протягом 2019-2020 років складає 2,48 млн. евро.