29.11.2021 | 11:38

З метою привернення уваги до проблем осіб з інвалідністю, зокрема реалізації їх права на зайнятість, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та забезпечення інклюзії і рівності в суспільстві, 26.11.2021 року в Токмацькій міськрайонній філії Запорізького ОЦЗ відбувся консультаційний семінар за участю осіб з інвалідністю. До участі у заході була запрошена Антипенко Анастасія - начальник відділу «Токмацьке бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання БВПД.

Присутні ознайомилися з послугами, що надаються службою зайнятості та додатковими гарантіями для громадян з інвалідністю згідно із законодавством про зайнятість. Корисною стала інформація про особливості працевлаштування в сучасних умовах, новітні методи пошуку роботи. Безробітні отримали інформацію про стан місцевого ринку праці, тенденції його розвитку та особливості працевлаштування громадян з особливими потребами.

Спеціаліст профорієнтації Ганна Савченко розповіла про те, що одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів. Практика засвідчує, що підвищити ефективність соціального захисту інвалідів та рівень їхньої зайнятості можна лише за умови тісної співпраці всіх зацікавлених сторін. Центри професійної реабілітації інвалідів активно допомагають особі з інвалідністю повернутись на ринок праці, а саме: здобути робітничу професію, пройти реабілітацію з санаторно-курортним лікуванням. Також було звернено увагу про важливість застосування рекомендацій індивідуальної програми реабілітації інвалідів при працевлаштуванні.

Такі заходи покликані формувати позитивний соціальний настрій, сприяти працевлаштуванню та адаптації до сучасних ринкових умов осіб даної категорії. Районна філія і надалі планує проводити спільні заходи разом із представниками соціальних партнерів та інших зацікавлених сторін. Спеціалісти служби зайнятості прикладають максимум зусиль, щоб допомогти у працевлаштуванні особам з обмеженими можливостями і не залишити їх наодинці зі своїми проблемами. Разом з тим, кожному, хто шукає роботу, необхідно пам’ятати, що шлях до можливості її знайти значною мірою залежить від їх наполегливості, волі, бажання та конкретних дій.