08.10.2019 | 11:22

У вересні 2019 року в Запорізькій області проводився «Місячник зайнятості молоді».

У цей період  в обласній службі зайнятості проведені:  «Дні відкритих дверей для молоді»; тематичні семінари та тренінги-семінари для безробітної молоді в кожному центрі зайнятості, а саме: «Молодь на ринку праці», «Як розпочати бізнес», «Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії»;  інтерактивні заходи для молоді (змагально-мотиваційний, інтелектуально-ігровий тощо), семінари «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці», профорієнтаційні семінари для учнівської молоді, презентації учбових закладів для молоді, презентації курсів навчання, презентації професій, ярмарки вакансій, міні-ярмарки,  ярмарок кар’єри для молоді; виїзні акції центру зайнятості проведено у всіх базових центрах зайнятості.

Всього у заходах «Місячника зайнятості молоді» прийняло участь близько 4 тис. молодих громадян у віці до 35 років. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано більше 1,5 тис. молодих людей.

Важливим завданням служби зайнятості є психологічна підтримка безробітної молоді. Робота по інформуванню молоді про їх права у сфері зайнятості, в соціальній сфері має великий вплив на формування усвідомленої мотивації до працевлаштування та стратегії поведінки на ринку праці.

Так, наприклад, протягом «Місячника зайнятості молоді» Мелітопольським міськрайонним центром зайнятості було організовано та проведено  низку  мотиваційних  зустрічей,  екскурсій для  молоді та безробітної категорії населення. Протягом Місячника Мелітопольським міськрайонний центром зайнятості було організовано та проведено низку мотиваційних зустрічей, екскурсій для зайнятої молоді та безробітної категорії населення.

Так, у рамках роботи PROFI-центру профконсультанти центру зайнятості зустрічалися зі студентами Мелітопольського багатопрофільного центру професійно-технічної освіти та Мелітопольського промислово-економічного коледжу. Дискутували про професійні орієнтири, про можливість знайти роботу без стажу, про нюанси під час проходження співбесіди.

 Розглядали необхідність сприяння професійному становленню молодих спеціалістів, формуванню бізнес-середовища для підтримки активного вибору й планування професійної кар’єри студентів, а також спрямуванню майбутніх молодих кадрів до активного пошуку роботи, наданні допомоги у працевлаштуванні та реалізації власних проектів. Обирали цінності, шукали свої сильні сторони, орієнтувалися на сучасному ринку праці та вчилися професійній самопрезентації.

Одним із багаточисленних прикладів успішної співпраці молоді та служби зайнятості є історія Сусанни. Так склалося в житті молодої дівчини, що з 2018 року вона не працювала. А можливість вирішити питання працевлаштування згідно освіти та досвіду в сільській місцевості, де проживає дівчина, дуже складно.

Тому фахівці Оріхівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості, куди звернулась наша героїня,  запропонували обдумати перепідготовку за професією «Кухар» з перспективою працевлаштування під замовлення роботодавця за місцем проживання. Навчалася Сусанна в ПВНЗ «Запорізький коледж технологій та дизайну» та здобула професію «Кухар». В даний час працевлаштована та з задоволенням  працює в шкільній їдальні КЗ «Малотокмачанська ЗОШ 1-3 ст.».

Чим більше джерел для пошуку роботи використовує людина, тим більше у неї шансів знайти роботу, яка буде приносити не тільки матеріальне, але і моральне задоволення. Професіографічна екскурсія - це  форма профорієнтаційної роботи, яка  дає можливість безробітним   ознайомитись із професіями в реальних умовах, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватись із професіоналами.

В рамках акції «Місячника зайнятості молоді» фахівцями  Приморської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості було організовано та проведено   професіографічну екскурсію до дитячого магазину «Малятко» ФОП Новікова Анжеліка Едуардівна. Захід був  спрямований на популяризацію робітничих професій, що відповідають вимогам на місцевому ринку праці, зокрема  продавці, продавці - консультанти, касири, приймальники товарів.

Безробітні були не лише уважними слухачами, а й активними учасниками заходу: охочі під керівництвом Анжеліки Едуардівни намагалися розкладати товар по полицям, зважаючи на виробника та вікову категорію.  Також вони отримали інформацію про  умови праці, графік роботи, рівень заробітної плати та   перспективи працевлаштування.  

За словами безробітних, екскурсія була  дуже корисною,   люди впевнилися:  щоб  отримати бажану роботу, мало мати до обраної професії хист, слід озброїтися необхідними знаннями, бути старанними та наполегливими  у досягненні своєї мети. 

 Завдяки такій тісній співпраці служби зайнятості з роботодавцями відкриваються нові можливості для прискорення працевлаштування  безробітних та  створюються  нові робочі місця.