11.10.2018 | 15:01

Сьогодні, в рамках ІІІ Міжнародного інвестиційного форуму «InCo Forum-2018» в Козак Палаці проведено координаційну зустріч із представниками Європейського банку реконструкцій та розвитку (ЄБРР) та Центру інформаційної підтримки бізнесу в Запорізькій області (ЦІПБ м.Запоріжжя).

Провідний менеджер групи з фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу ЄБРР Катерина Рігг наголосила, що головною метою зустрічі є розширення інформації  щодо бізнес активності в регіоні та об’єднання зусиль влади, промисловців, підприємців  та  всіх зацікавлених сторін. Також представник ЄБРР розповіла про фінансові та не фінансові інструменти, якими пропонує скористатись Європейський банк на ряду з отриманням кредитів.

Віце-президент Запорізького обласного союзу промисловців, підприємців і роботодавців «Потенціал» Олександр Головко презентував діяльність та результати роботи Першого бізнес Хабу на Запоріжжі, спільного пілотного проекту Запорізького обласного центру зайнятості та Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал". Також окреслив основні перспективні напрямки розвитку підприємництва в Запорізькій області. Серед яких інвестиційні проекти направлені на розвиток агробізнесу (виготовлення сирів та вирощування ягідних культур), туристичної сфери, спорту та впровадження ІТ- технологій.

Олег Іванілов – заступник директора – начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Запорізького ОЦЗ у своєму виступі зазначив: «Фахівці служби зайнятості завжди готові допомогти майбутнім підприємцям у досягненні їх мети. Так, з 2001 року понад 15 тис. громадян отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Вони зареєструвались як суб’єкти підприємницької діяльності в сфері торгівлі, сільського господарства, надання побутових послуг населенню, в тому числі юридичних та нотаріальних. Вже протягом поточного року 93 безробітних захистили бізнес-план та започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості».

Учасники зустрічі відмітили позитивну роль Інвестиційного порталу Запорізької області у розвитку підприємництва, який надає можливості для бізнесу розширити двосторонні контракти з потенційними партнерами, просування власної продукції на ринку, у тому числі і за кордон, налагодження комерційних зв’язків. Внесли пропозиції щодо подальшого впровадження  та розвитку  інформаційних ресурсів націлених на допомогу середньому та малому бізнесу.

Зустріч фахівців різних напрямків у колі Міжнародного інвестиційного форуму стало чудовою нагодою для плідного обговорення актуальних тенденцій зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності в регіоні та планування спільної діяльності для розвитку бізнесу регіону.