25.05.2023 | 08:37

У травні 2023 року в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», яка здійснюється за ініціативи Олени Зеленської, міжнародними експертами Israel Trauma Coalition та громадською організацією «Безбар'єрність», проводилось навчання з основ психологічної підтримки для працівників центрів зайнятості – психологів та фахівців з профорієнтації. 

Тренінг був спрямований на опанування слухачами базових навичок самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях. Курс включав вивчення основ саморегуляції, базових знань з надання психологічної допомоги, керування емоційним станом та рівнем стресу в умовах війни. 

 “Таке навчання зараз є дуже актуальним, оскільки повномасштабне вторгнення створило нові бар’єри в процесі надання послуг з пошуку роботи. Належна увага до емоційного стану наших клієнтів є запорукою успішного повернення громадян на ринок праці. Відновимо людину - людина відновить все”, - зазначає директорка Державного центру зайнятості Юлія ЖОВТЯК.

 У рамках курсу вже підготовлено 56 працівників центрів зайнятості. Тренінг є масштабованим, завдяки цьому фахівці служби мають змогу передавати отримані знання своїм колегам. Всі учасники тренінгу залишились дуже задоволеними актуальністю тематики, якістю та наповненням навчального курсу. 

«З початку повномасштабного вторгнення до нас приходять люди не тільки за роботою, але й за психологічною підтримкою», «Ми отримали не тільки знання,  насправді - це було навчання та допомога, яких давно не вистачало», - ось лише деякі з позитивних відгуків, які почули тренери курсу.  

Державна служба зайнятості висловлює щиру подяку організаторам та партнерам програми. Служба завжди налаштована на подальше співробітництво в цьому напрямку! 

Довідково:  Навчання було організоване громадською організацією Безбар'єрність та Israel Trauma Coalition у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?, яка проводиться за ініціативи Олена Зеленська за домовленостей з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог.

Супровід розробки та впровадження програми забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.