18.10.2021 | 13:06

Підтримка та реабілітація осіб з інвалідністю, створення для них сприятливих умов для пошуку роботи та подальшої праці – важливий напрямок їх соціального супроводу. Запорукою цього є спільні дії служби зайнятості, роботодавців, а також самих безробітних, які активно беруть участь у вирішенні такого важливого питання.

Службою зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю. Так, на початку жовтня в Токмацькій міськрайонній філії Запорізького ОЦЗ відбувся семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями, в якому взяли участь представники КУ обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Вікторією Нікулічевою та Катериною Дибко. Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Токмацької міськрайонної філії Запорізького ОЦЗ Ганна Савченко звернула увагу на важливість  соціальної адаптації цієї категорії осіб, створення для них належних умов для роботи,  надання їм можливості працювати та бути корисними. Під час семінару безробітні також дізналися про порядок та перелік документів, які необхідно надати для проходження професійної реабілітації.

Особи з обмеженими фізичними можливостями мають право на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, на працевлаштування з урахуванням компенсації єдиного соціального внеску роботодавцю, на участь в оплачуваних тимчасових та громадських роботах. Як доводить практика, люди з особливими потребами стають повноцінними членами суспільства, які надихають своїм прикладом багатьох.