10.08.2020 | 16:41

Фахівцями Більмацької районної філії Запорізького обласного центру зайнятості у роботі приділяється особлива увага учасникам Антитерористичної операції. Позитивного результату можливо досягнути за умови тісної співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами.

Районною філією напрацьований певний позитивний досвід адаптації, повернення до трудового життя  демобілізованих учасників АТО. За 1 півріччя 2020 року із 65 які перебували на обліку учасників АТО працевлаштовано 22 особи.

Євген К. працював підсобним робітником у ТОВ "Куйбишевська  птахофабрика" до січня 2014 року. Із серпня 2014 року по лютий 2019 року  кілька разів заключав контракт і проходив службу у лавах Збройних сил України. Після демобілізації звернувся за сприянням у працевлаштуванні до районної філії. Кар’єрний радник, фахівці з питань зайнятості організували роботу з безробітним так, щоб якомога швидше він зміг повернутися до мирного життя, адаптуватися у ньому. Розглядалися різні варіанти працевлаштування, пропонувалися всі підходящі вакансії. Позитивним було те, що чоловік згоден був шукати роботу не лише за місцем проживання. Докладені зусилля доволі швидко увінчалися успіхом, у січні 2020 року  Євген був працевлаштований охоронником у ТОВ "Ктарос-А".

Ще одним прикладом успішного працевлаштування після двох років служби є працевлаштування демобілізованого учасника бойових дій Михайла З. До служби чоловік мав лише близько восьми місяців трудового досвіду роботи на двох підприємствах, на останньому працював слюсарем- ремонтником.

Всі послуги, які надавалися службою зайнятості, були спрямовані на стимулювання безробітного до активного пошуку роботи. Так як у селі Мар’янівці, де проживає Михайло, досить проблематично знайти роботу, розглядалися варіанти працевлаштування у сусідніх населених пунктах. Коли у кінці січня 2020 року ТОВ «Придонецьке» із села Шевченківського надало вакансію сторожа, кар’єрний радник у телефонному режимі повідомила про неї  безробітного. Головними аргументами для того, щоб скористуватися саме працевлаштуванням на цю вакансію було те, що господарство доволі велике, є можливості мати постійну зайнятість і при бажанні у перспективі можна на цьому ж підприємстві перейти на іншу роботу. Після співбесіди з роботодавцем Михайло прийняв рішення про працевлаштування і з 4 лютого працює у господарстві.

Наведені приклади успішного працевлаштування демобілізованих учасників бойових дій ще раз підтверджують тезу про те, що індивідуальний підхід, системна робота, прикладені зусилля  завжди увінчаються успіхом.