12.07.2018 | 11:40

Профорієнтаційна робота в літку не припиняється. Фахівці служби зайнятості продовжують надавати допомогу в професійному визначені  та самовизначенні  дітей.

11 липня  2018 року в приміщенні Ради профспілок  відбувся семінар-тренінг для  прийомних батьків та батьків-вихователів на тему «Розвиток та умови формування здібностей у дітей. Професійне самовизначення та допомога у виборі професійного шляху». До участі у семінарі була запрошена фахівець з профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Тибій.

На початку семінару батьки розповіли про професійні мрії своїх дітей. Хтось хоче стати геймером і розробляти ком’пютерні ігри, а хтось мріє стати військовим та захищати нашу Батьківщину. Після розповіді батьків фахівцем був зроблений акцент на правилах вибору професії. Обираючи професію,  необхідно визначити, які інтереси, нахили, здібності, фізичні можливості у дитини, дізнатись про умови праці, медичні показання та протипоказання, співставити можливості дитини з вимогами обраної професії та затребуваності її на ринку праці.

Також на зустрічі фахівець наголосила на важливості індивідуального  підходу до дітей даної категорії та надала інформацію щодо можливої допомоги служби зайнятості у професійному самовизначенні дитини. Фахівці з профорієнтації центрів зайнятості ознайомлять зі світом професій, їх змістом, умовами праці, вимогами професії до працівника, можливістю професійного навчання, перспективами зайнятості та рівнем заробітної плати, нададуть інформацію про навчальні заклади м. Запоріжжя та Запорізької області  умови вступу до них. Якщо у дитини є декілька варіантів майбутньої професії а вона не знає, яку їй обрати - то фахівці служби зайнятості  допоможуть  пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних  схильностей.

Наприкінці зустрічі усі присутні обмінялись враженнями та емоціями з приводу всього побаченого та почутого. Батьки  висловили впевненість, що  уся інформація буде дуже корисною в професійному самовизначенні  їхніх дітей.