11.07.2019 | 14:41

Рік тому між Запорізьким обласним центром зайнятості та головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області було підписано Меморандум про співпрацю в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Відповідно до Меморандуму здійснюється спільна взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами, громадськими організаціями, адвокатською спільнотою та з іншими зацікавленими органами. Під час зустрічей розробляються спільні правоосвітні та правовиховні програми, проекти, заходи тощо.

У рамках робочого візиту 3 липня 2019 року заступник Міністра юстиції Світланана Глущенко провела засідання регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами та оперативного штабу щодо стягнення заборгованості по аліментах.

«Хочу відзначити, що показники Запорізької області є вище середніх по Україні, робота виконується на належному рівні», - наголосила С. Глущенко.

Тільки з початку року  проведено 31 спільних захід. За результатами проведених взаємозвірок між відділами ДВС щодо виконання приписів Меморандуму про боржників, які прибули до центрів зайнятості, складено 6 актів. Проводиться щоквартальна звірка між територіальними органами державної виконавчої служби Запорізької області та центрами зайнятості, філіями Запорізького обласного центру зайнятості щодо осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), в тому числі заборгованість зі сплати аліментів

Службою зайнятості в Запорізькій області ведеться значна робота у напрямку сприяння працевлаштуванню осіб – платників аліментів. Особам, які звернулись  до служби зайнятості, пропонується наступні послуги:

  • інформування про наявні вакансії;

  • підбір роботи;

  • консультування щодо можливостей самостійного пошуку роботи та підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці;

  • участь у постійно діючих міні-ярмарках та ярмарках вакансій, презентаціях роботодавця;

  • участь у семінарі із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці та ін.

Такий підхід до організації сприяння працевлаштуванню дієвий та має доволі високі показники.

За оперативними даними у січні – травні 2019 року до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулись 95 осіб, стосовно яких, за даними органів ДВС, відкрито виконавче впровадження. З них зареєстровані як безробітні 69 осіб. У цей період отримали інформаційно – консультаційні послуги 92 особи.

Всього отримали роботу (у тому числі за договорами ЦПХ та самостійно) – 27 осіб (кожна третя особа працевлаштована). Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 8 осіб. Проходили професійне навчання – 5 осіб. 

Задля покращення цього напрямку роботи 10 липня була проведено зустріч між начальником управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області А.Проценко та заступником директора Запорізького обласного центру зайнятості О.Іваніловим. За результатами зустрічі прийнято рішення щодо участі представників служби зайнятості у особистих прийомах громадян територіальними органами державної виконавчої служби Запорізької області.