21.07.2021 | 15:55

Впроваджені свого часу в роботу служби зайнятості елементи рекрутингу передбачають, передусім, більш активний підхід до пошуку затребуваних ринком праці кадрів, своєчасне та гнучке реагування на виклики часу.

Фахівці - рекрутери Токмацької міськрайонної філії Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Данікіна та Ірина Подлипенко кожного дня співпрацюють з роботодавцями та шукачами роботи, ознайомлюючи їх з послугами рекрутингу. Вони аналізують тексти оголошень про вакансії, інформацію на інтернет - ресурсах, при цьому враховуються професійні якості шукачів роботи, проводиться презентація кандидатів роботодавцю, організовуються зустрічі з претендентами та узгоджуються дати проходження співбесіди.

Інформаційний простір, в якому працюють рекрутери, майже необмежений: соціальні мережі, сайти пошуку роботи, портал Державної служби зайнятості, сайти підприємств тощо.

Інколи претендентів на ту чи іншу посаду доводиться шукати поза межами центру зайнятості, через засоби масової інформації, шляхом вивчення резюме, перегляду спеціалізованих сайтів з пошуку роботи тощо. Власне, добором потенційних працівників і займається рекрутер, котрий використовує різні способи та методи для того, щоб вільні робочі місця не простоювали.

Так, з початку року за допомогою сектору рекрутингу на підприємства регіону були працевлаштовані 50 осіб. Завдяки сумлінному ставленню до роботи фахівців - рекрутерів, наприклад КП «Контакт» та КП «Міськводоканал» вдалося підібрати бухгалтера та слюсаря аварійно - відбудовних робіт, інші підприємства також відчули на собі позитивні зміни при підборі кадрів за допомогою рекрутингу.

Кадрові служби економлять час на пошук і добір охочих працевлаштуватися, не проводять чисельних співбесід, не витрачають кошти на розміщення платних оголошень, оскільки цим питанням займається рекрутер центру зайнятості безкоштовно.

Шукачам роботи така співпраця допомагає знайти роботу до душі відповідно до професійних навичок і побажань. Водночас запроваджені прийоми сприяють зростанню іміджу служби зайнятості, презентують її як сучасну сервісну структуру, яка ефективно виконує посередницькі функції на ринку праці.