18.11.2016 | 13:50

17 листопада в Якимівській райдержадміністрації відбувся семінар з головами сільських і селищних рад району. В порядок денний було винесено актуальні питання всіх сфер життєдіяльності територій.

Серед питань, що обговорювалися, була спільна робота органів місцевого самоврядування та Якимівського районного центру зайнятості щодо виконання районної програми зайнятості.

Результати роботи за 10 місяців поточного року такі. За період з 1 січня по 1 листопада на обліку в центрі зайнятості перебувало 2526 безробітних, з них 1068 працевлаштовані. Для порівняння: за аналогічного періоду минулого року було 2511 безробітних, а працевлаштовано - 1048. Головні роботодавці району це - аграрії, половина з названої кількості працевлаштованих безробітних знайшли роботу в сільгосппідприємствах різних форм власності. На другому місці за кількістю прийнятих на роботу - бази відпочинку, кафе, магазини Кирилівської оздоровчої зони. І в першому і в другому випадках мова йде про сезонної зайнятості, але, з огляду на реалії сьогодення, тимчасова робота краще, ніж взагалі її відсутність.

Ще одним варіантом тимчасової зайнятості, який організований і спільно фінансується органами місцевого самоврядування та службою зайнятості, є оплачувані громадські роботи. За 10 місяців на всіх територіях наводили порядок і додатково отримували за це зарплату 307 безробітних, солідарне фінансування - майже 200 тис. грн. Найбільше профінансували участь в цих роботах Якимівська селищна - 29,7 тис. грн., Радивонівська сільська - 13,3 тис. грн., Атманайська сільська ради - 11,9 тис. грн. Але є і такі території, де виділені суми менше 1 тисячі грн. Це - Черноземненська, Переможненська і Горьківська сільські ради. При підготовці проектів бюджету на наступний фінансовий рік необхідно врахувати багато чинників - починаючи від дворазового підвищення мінімальної зарплати і, закінчуючи кількістю людей, яких планується направити на ці роботи.

За 10 місяців в Якимівському РЦЗ стояло на обліку 74 демобілізованих учасника антитерористичної операції на сході країни, працевлаштовано 11, зараз перебуває 36 чоловік. Нажаль, рівень працевлаштування цієї категорії безробітних в районі не відповідає вимогам дня. Тому директор Якимівського РЦЗ Олександр Маругін звернувся до керівників територій з пропозицією об'єднати зусилля по працевлаштуванню тих, хто брав участь в бойових діях. Загальновідомо, що робота в колективі, серед людей - найефективніший шлях повернутися до нормального, мирного життя. Цю пропозицію підтримав голова райдержадміністрації Олександр Правосуд, який доручив розробити програму щодо вирішення питань працевлаштування та соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО.