02.12.2019 | 13:23

Вибір професії -  завдання не з легких. Найбільшу допомогу в цьому старшокласникам  можуть надати батьки, але вони нерідко скаржаться на непорозуміння зі  своїми дітьми. Звичайно у молодого покоління  інші точки зору, цінності, звички. І все-таки у  батьків завжди є незаперечна перевага перед дитиною – соціальний досвід, вміння оцінювати життєві реалії і вимоги сьогодення.

 28 листопада  2019 року на базі Благодійного Фонду «Карітас Запоріжжя» відбувся семінар-тренінг для  прийомних батьків та батьків-вихователів  на  тему  «Розвиток та умови формування здібностей у дітей. Професійне самовизначення та допомога у виборі професійного шляху». До участі у семінарі був запрошений фахівець з профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Тибій.

На зустрічі фахівець  наголосила  на важливості батьківської підтримки в формуванні життєвої  самостійності та професійного самовизначення.

Інтерактивні вправи  з батьками  допомогли  зрозуміти основні компетенції, які потрібно розвивати випускнику  на сьогоднішній день щоб бути конкурентоспроможним  на ринку праці 

Фахівець служби зайнятості зробила акцент на  важливості індивідуального  підходу до дітей даної категорії та надала інформацію щодо можливої допомоги служби зайнятості у професійному самовизначенні дитини. Вона презентувала батькам безкоштовний онлайн-сервіс Державної служби зайнятості - профорієнтаційну платформу для молоді «Моя професія:консультаційна мережа». Присутні із цікавістю слухали інформацію про можливість проходження поглибленого тестування, результати якого можуть стати відправною точкою на шляху професійного самовизначення їхніх дітей.