24.02.2016 | 11:54

Саме на юнацькі роки припадає один із найбільш відповідальних життєвих виборів – вибір професійного шляху, який має кардинальне значення для подальшого життя. До того ж, цей вибір необхідно зробити ще в період навчання в школі. Своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до останнього шкільного дзвоника, а тут замало порад батьків, вчителів, друзів – необхідна допомога кваліфікованих фахівців.

Тому, за ініціативи Запорізького обласного центру зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації вже 7 рік поспіль у Запорізькій області проводиться Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир», який сприяє розширенню профорієнтаційного простору, вибору майбутньої професії учнівською молоддю.

У всіх центрах зайнятості Запорізької області з 22 лютого по 26 лютого 2016 року проходить Тиждень відкритих дверей для випускників навчальних закладів.

Так, 23 лютого 2016 року в Запорізькому обласному центрі зайнятості була проведена профорієнтаційна зустріч «Професій безліч, а треба вибрати одну…» для дев’ятикласників гімназії № 47 м. Запоріжжя.

В ході зустрічі юнаки та дівчата розповіли про свої мрії щодо майбутньої професії. Спілкування проходило в формі діалогу. Фахівець з профорієнтації Тибій Тетяна наголосила: «Сьогодні в світі існує десятки тисяч важливих та цікавих професій. А потрібно обрати одну, щоб у майбутньому не помилитися та знайти свій професійний шлях». Школярі дізналися про історію виникнення поняття «профорієнтація», про типи професій, переконалися у перевагах свідомого профорієнтаційного підходу до вибору професії. Учасникам заходу на закріплення наданого матеріалу було запропоновано профорієнтаційні ігри: «Відгадай професію по опису», «Нові професії сьогодення», «Професія і особистість», «Ким стану через 10 років?».

Для остаточного визначення з професійним вибором учні пройшли профдіагностику. Фахівці відділу профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості прокоментували результати психологічного тестування, виявлені нахили, здібності, індивідуальні можливості учнів.

Після тестування юнаки за допомогою «Барометра професій» дізналися про сучасний стан ринку праці та затребувані професії, ознайомилися з описом різноманітних професій, інформацією про професійно-технічні та вищі навчальні заклади України.

Наприкінці зустрічі учасники обмінялись враженнями від набутих знань та висловили впевненість, що отримана інформація є корисною та неодмінно стане в нагоді під час обрання майбутньої професії.