19.06.2018 | 14:35

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

Розпочався захід доброю традицією – відзначенням найкращих підприємств, які приділяють належну увагу укладанню колективних договорів з працівниками.

- Цей конкурс у нашому регіоні проводиться щорічно. І нагородження найкращих для нас уже стало доброю традицією. Адже в рамках конкурсу ми не тільки вручаємо відзнаки, а й підбиваємо певні підсумки діяльності роботодавців у співпраці зі своїми колективами, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомив голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон, в області щорічно проводиться обласний конкурс на кращий колективний договір серед підприємств, установ та організацій з метою підвищення ефективності колективно-договірної роботи, посилення конструктивної взаємодії профспілкових організацій і роботодавців щодо забезпечення на локальному рівні трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників. Передусім, це стосується питань забезпечення продуктивної зайнятості, зростання рівня заробітної плати, створення безпечних і здорових умов праці, а також виявлення та широкого розповсюдження передового досвіду та посилення ролі Територіальної угоди між Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною федерацією роботодавців та Запорізькою обласною радою профспілок на 2017-2020 роки.

Учасники засідання також обговорили  питання впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників. За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової, реформування закладів професійної (професійно-технічної) освіти залишається серед пріоритетних. Головне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом,  підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців.

Дуальна форма освіти розглядається у перспективному форматі співпраці закладів професійної (професійно-технічної) освіти, соціальних партнерів, бізнесу як ресурс для задоволення вимог регіонального ринку праці, що є важливою передумовою економічного розвитку Запорізького регіону.

Крім цього, учасники обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорили стан забезпечення підприємств кадрами необхідної кваліфікації.

За інформацією директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік, сьогодні на ринку праці відбуваються процеси,  які потребують термінового реагування. З одного боку, рівень безробіття в області за методологією МОП зростає і становить 10,7%. За цим показником Запорізька область у 2017 році на одну позицію погіршила свій рейтинг проти 2016 року та посіла 14-15 місце серед регіонів України.

З іншого боку, до служби зайнятості за умов зростання кількості вакансій за минулий рік звернулися майже на 8 тис. осіб менше, ніж за попередній рік. При наявності позитивної динаміки збільшення вакансій навантаження на одне вільне робоче місце по окремих територіях перевищує середньообласний показник у кілька разів, що свідчить про наявність значних диспропорцій між попитом та пропозицією робочої сили. Якщо за станом на 1 червня 2018 року на кожне вільне робоче місце претендувало вісім безробітних, то в Токмацькій філії  ОЦЗ на одну вакансію претендували 39 безробітних, у Веселівській  – 40, у Новомиколаївській – 69, у Більмацькій  - 78.

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сфері державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (23 особи), у фінансовій та страховій діяльності (17 осіб), у професійній, науковій та технічній діяльності (12 осіб), а найменше - у добувній промисловості, тимчасовому розміщенні й організації харчування, де на одне робоче місце претендували три особи.

За професійними групами найбільше претендентів на одну вакансію – серед  державних службовців, керівників (24 особи на одну вакансію), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (чотири особи на одну вакансію).

« Крім дисбалансу між попитом та пропозицією робітничих кадрів негативно впливають на укомплектування кадрів умови та оплата праці, запропоновані роботодавцями. Тому ця проблема потребує ретельного опрацювання», - зауважила Ірина Дуднік.

Учасники засідання також затвердили план роботи обласної тристоронньої ради на ІІ півріччя 2018 року. За результатами засідання сторонами соціального діалогу прийнято відповідні рішення.

 

За матеріалами сайту zoda.gov.ua