13.08.2019 | 11:29

Багато роботодавців визнають, що їм катастрофічно не вистачає кадрів - доводиться докладати неабияких зусиль і винахідливість, щоб заповнити вакансії. Ринок праці фіксує деякий дисбаланс - бракує фахівців певних професій та існує надлишок інших. У зв'язку з трудовою міграцією в країні спостерігається кадровий дефіцит простих робітників. Тож, який стан із потребою роботодавців у кадрах в Запорізькій області?

У цьому році 7,2 тис роботодавців надали інформацію до служби зайнятості про вакансії на своїх підприємствах. Це на 5% більше, ніж у минулому році. Збільшилась також і кількість  пропозицій роботи. За цей період у базі Запорізької обласної служби зайнятості налічувалось 33,2 тис вакансій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування: трактористи, водії, токарі, машиністи насосних установок, оператори заправних станцій, оператори верстатів з програмним керуванням, дорожні робітники, водії навантажувача, машиністи крана (кранівники), машиністи-оператори дощувальних машин та агрегатів, оператори котельні, матроси-рятувальники, фрезерувальники.

Також затребувані представники найпростіших професій: підсобні робітники, прибиральники,  сторожі, вантажники, двірники, комірники, кухонні робітники та укладальники-пакувальники.

У сфері торгівлі і послуг -  продавці, охоронники, кухарі, молодші медичні сестри, покоївки, офіціанти, помічники вихователя тощо.

Серед кваліфікованих робітників з інструментом – це слюсарі, електрогазозварники, електромонтери, робітники з комплексного обслуговування та ремонту будинків, пекарі,  малярі,  швачки, контролери водопровідного господарства, бетонярі, столярі тощо.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, медичних сестер, вихователів, лаборантів (освіта), фахівців, економістів, інженерів різних галузей, спеціалістів держаної служби,  вихователів дошкільних навчальних закладів.

 

Керівник Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік зазначає: «Результативність роботи служби зайнятості напряму залежить від ефективної роботи з роботодавцями, оскільки саме від них залежить кількість та якість робочих місць. Служба зайнятості вдосконалює форми роботи та запроваджує нові сервісні послуги, які дають можливість отримати послуги в режимі он-лайн. Також, з 1 серпня 2019 року в державній службі зайнятості стартував новий проєкт – інститут консультанта роботодавця. Ми прагнемо надавати роботодавцям якісні послуги та допомагати підбирати працівників, яких вони потребують!»