10.08.2018 | 14:35

Сьогодні в Запоріжжі "за круглим столом" обговорили проект Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) " Заради життя" "Serving Life". Мета проекту: зменшення темпів поширіння ВІЛ, туберкульозу (ТБ) та вірусного гепатиту С (ВГС), догляду та лікування людей, що живуть з ВІЛ, ТБ, ВГС. 
ВІЛ-СНІД став вже не тільки загальновизнаною медичною, а і соціальною і трудовою проблемою, ВІЛ-СНІД негативно впливає на сферу праці, вражаючи найбільш продуктивну частину робочої сили. Планується, що об'єднання організацій сприятиме покращенню виявлення зазначених хвороб, зміцненню взаємодії щодо комплексної допомоги зазначеній категорії населення.
Заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко звернула увагу присутніх: "Служба зайнятості веде активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики захворювання на ВІЛ-СНІД та туберкульоз.
В усіх центрах зайнятості Запорізької області в інформаційних секторах розміщено матеріали щодо профілактики захворювання на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, з контактами центрів анонімного обстеження ВІЛ/СНІД вільним доступом для всіх бажаючих.
На семінарах для соціально вразливих категорій населення пропагується здоровий спосіб життя, надаються поради щодо збереження психічного здоров’я та уникнення негативних емоцій та почуттів. Надається інформація про професії, які знаходяться в зоні ризику та вимагають особливої обережності щодо ураження хворобами ВІЛ/СНІД, туберкульоз.
В тому числі центрами зайнятості, на території яких розташовані виправні заклади управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області, укладені угоди про співпрацю з колоніями щодо надання профорієнтаційних послуг засудженим. На профінформаційних заходах акцентується увага на здоровому способі життя, як однієї з складових успішного працевлаштування. В колоніях розміщено інформаційні матеріали щодо сприяння зайнятості. Штатні психологи виправних закладів співпрацюють із фахівцями з профорієнтації центрів зайнятості.
Ми готові в рамках цього проекту розширити нашу роботу з цього питання.".