02.12.2019 | 10:27

Яскраві емоції та знання про професії залізничного напрямку чекали на старшокласників Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 29 листопада під час професіографічної екскурсії на ВСП «Мелітопольське локомотивне ДЕПО».

У рамках Меморандуму про співпрацю між Державною службою зайнятості та АТ «Укрзалізниця», Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості за підтримки Локомотивного ДЕПО організували учнівській молоді справжнє знайомство із «залізним другом» - локомотивом.

Пізнавальну екскурсію провели фахівці, захоплені своєю справою, справжні професіонали, - в.о. начальника відділу кадрів Юрій Анісімов та машиніст-інструктор локомотивних бригад Андрій Матросов.

«Свою історію Локомотивне депо починає з далекого 1874 року, коли при будівництві Лозово-Севастопольської залізниці в місті Мелітополі була відкрита станція. Тоді ж було створено депо і паровозні майстерні. Свій професіоналізм співробітники мелітопольського ДЕПО доводили багаторазово. Наше підприємство славиться і своїми сімейними династіями, а це значить, що досвід і наставництво допоможуть зберегти славу мелітопольського локомотивного ДЕПО на довгі роки. У новітній історії підприємства - обслуговування тепловозів General Electric. Саме Мелітополю довірили обслуговування нової техніки, яку закупили для Укрзалізниці», - зазначив, відкриваючи зустріч, Юрій Анатолійович.

Діти мали змогу не тільки почути пізнавально-корисну інформацію, але й побачити на власні очі тепловози, цеха експлуатації, і, звичайно, ТЕ33АС, які ще називають «Тризубом». А яке захоплення викликало відвідування кабіни «Тризуба»? Все нове, комп'ютеризоване, зручне та якісне. Хлопці, та і дівчатка, задавали багато питань машиністу, встигаючи при цьому робити селфі та ділитися враженнями.

Завершальним акордом зустрічі стало відвідування Музею бойової і трудової слави - місце, в яке однозначно варто портапити. На відміну від різноманітних «червоних куточків» старих підприємств, цей музей продовжує розвиватися і поповнюватися, демонструючи всі етапи розвитку ДЕПО, захоплюючи своєю історію та легкою фоновою музикою.

Діти отримали величезне задоволення, дізналися про професії, затребувані на підприємстві, які навчальні заклади сьогодні готують спеціалістів, та чого можна досягти, працюючи на залізниці. А педагоги підкреслили: «Для дітей ця екскурсія дуже цікава та пізнавальна. Уже зараз у школярів формуються смаки та уподобання. Можливо, у майбутньому, хтось із учасників цієї екскурсії буде тут працювати. Для учнів це не тільки приємний відпочинок, а й мотивація до кращого навчання та самовдосконалення».

У 2019 році Локомотивне ДЕПО відзначило 145-ту річницю. Колектив цього підприємства є базовим в обслуговуванні локомотивів відразу для трьох залізниць України, і недаремно саме йому передані 30 тепловозів «Тризуб».

Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості висловлює щиру вдячність співробітникам Мелітопольського локомотивного ДЕПО за проведену екскурсію, а учнівській молоді, педагогам навчального закладу – за активну участь у заході.