Як розповіла директорка Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік, в рамках проєкту «Армія відновлення» безробітні запоріжці можуть залучатись до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. Також це роботи для забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Зокрема:

* облаштування блок-постів;

* заготівля дров для опалювального сезону;

* розбір завалів та відновлення будинків;

* розвантаження і фасування гуманітарної допомоги, тощо.

З початку року Запорізьким обласним центром зайнятості укладено 23 угоди з такими територіальними громадами як Біленьківська, Кушугумська, Широківська сільські ради, Вільнянська міська та Новомиколаївська селищна рада та ін.

Крім того, триває співпраця з громадською організацією «Руки допомоги Запоріжжя», що є осередком Добробату в нашому регіоні. Разом з Добробатом безробітні громадяни допомагають розбирати завали після «прильотів» та відновлювати будинки (заміна вікон, ремонт покрівлі тощо).

З травня цього року до проєкту долучились міські комунальні підприємства – КП “Запоріжринок”, КРБП “Зеленбуд”, КП “Титан”, КП “ВРЕЖО № 7”. Наразі в базі даних налічується 17 актуальних пропозицій роботи на важливих напрямках роботи в Запоріжжі.

Станом на 21.08.2023 року для участі в суспільно корисних роботах вже видано 1077 направлення, з них – 57 особам з числа ВПО.

На оплату праці учасникам суспільно корисних робіт по Запорізькій області перераховано 7,3 млн грн.

Нагадаємо, проєкт «Армія відновлення» був запроваджений урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. Оплата такої праці не може бути нижчою за мінімальну зарплату – 6 700 грн.

Газета "МИГ", 25/08/2023