Досить мало людей замислюються про те, наскільки важлива правильна самооцінка для досягнення успіху у житті. Адже неможливо досягти висот у кар’єрі, мати щастя і гармонію в особистому житті, отримати визнання оточуючих тоді, коли сам не віриш у свої сили. Найчастіше саме занижена самооцінка є для людини невидимим, але нездоланним бар’єром на шляху до успішності. Як підвищити самооцінку жінці, яка втратила роботу?

Саме це питання розглядалося 29 січня 2018 року на семінарі-тренінгу «Жінка на ринку праці», який прошов у Шевченківському районному центрі зайнятості м. Запоріжжя за участю психологів КЗ «Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги» ЗОР Євгенія Гречаника та Запорізької обласної громадської організації ІОПП «Взаємодія» Марії Гречаник.

Захід відкрила директор центру Алла Щербина. У вступному слові вона відзначила, що для більшості жінок адаптація до ринкових змін проходить надто складно. Поєднання жінками функцій, пов’язаних з їхньою професійною діяльністю, та сімейних обов’язків змушує їх іноді відмовлятися від професійного зростання взагалі. В результаті програє не лише суспільство, а й сама жінка, бо залишаються у великій мірі не реалізованими її духовний і інтелектуальний потенціали.

Далі естафету прийняли досвідчені тренери. Під час тренінгу присутнім жінкам були запропоновані вправи на підвищення самооцінки та придбання впевненості у своїх силах.

Жінкам було запропоновано намалювати власне «Колесо життя» і оцінити стан основних сфер їх життя, побачити проблемні області кожної зі сфер. Такий метод організації роздумів дозволив учасницям чітко поглянути на проблему, побачити дисбаланс і зрозуміти, як досягти рівноваги.

Захід пройшов у форматі живого спілкування. Учасниці тренінгу працювали у командах, дискутували та обмінювалися думками. По закінченню семінару-тренінгу бажаючі отримали індивідуальні консультації психологів.