Перед тим, як шукати роботу, поставте собі декілька питань і дайте на них відповіді. Чим би Вам хотілося займатися? Що у Вас добре виходить? Якій робочій обстановці Ви віддаєте перевагу? Який досвід роботи у Вас є? Відповівши на ціпитання, Ви створите план кар'єри - ясну мету, на якій сконцентруєте свої пошуки.

Цією статтею розпочинаємо серію порад,  які можуть допомогти Вам в подальшому процесі планування кар'єри.

 

  • Визначтеся, які навичкиви любите застосовувати більш всього. Під час пошуку роботи необхідно повернутися до відправної точки і оцінити, які здібності Вам надані природою і які знання ви придбали. Це допоможе Вам вибрати вид діяльності. Ви повинні навчитися розуміти себе: свої цінності, схильності, здібності, особисті якості, стиль життя, який би Вам хотілося вести, і усвідомити взаємозалежність між собою і вибраною професією.

  • Зіставте свої інтереси з навичками, необхідними в роботі. Щоб правильно обрати професію, необхідно зіставити те, що Ви любите робити, з тим, що умієте. Існує безліч тестів на визначення природних схильностей, особистих якостей і інтересів, які дозволять Вам визначити ваші сильні сторони і знайти їм місце в майбутній кар'єрі.

  • Визначте напрям кар'єри. Планування кар'єри – це процес, який триває все життя, він вимагає постійних зусиль, щоб відповідати умовам прийому, що постійно змінюються, на роботу. Щоб зробити кар'єру, дуже важливо визначити її бажаний напрям і реалізовувати ефективні стратегії по просуванню по службі.

  • Отримуйте максимальну користь з ресурсів. Існує багато ресурсів, які можуть допомогти Вам в плануванні кар'єри. Збирайте важливу інформацію для оцінювання видів діяльності, дослідження і планування. Це допоможе Вам визначити можливі професії, зібрати інформацію про них і порівняти їх з власною оцінкою своїх навиків. Можна використовувати програмне забезпечення для планування кар'єри, відвідувати семінари, присвячені кар'єрі, університетські центри зайнятості, Інтернет - ресурси, ярмарки вакансій і дні кар'єри.

  • Досліджуйте професії. Дізнайтеся більше про природу вакансій, які Вас цікавлять, наприклад, які вимоги висуваються до освіти, заробітна плата, умови роботи, майбутні перспективи і все інше, що може допомогти Вам звузити пошуки.

  • Наберіться практичного досвіду. Оцініть види діяльності, які Вас цікавлять, і отримайте практичний досвід за допомогою стажувань, кооперативної освіти, відповідного літнього працевлаштування, волонтерської роботи і університетських заходів.

  • Почніть підготовку до пошуку роботи. Перш ніж приступити до пошуку роботи, необхідно навчитися складати резюме і супровідні листи, заповнювати анкети по працевлаштуванню, знатися на методах пошуку роботи і потренуватися в проходженні співбесіди.

  • Підготуйте професійне портфоліо. Підготуйте збори зразків своїх робіт, резюме, рекомендації, відомості про себе, дипломи, копії анкет і іншу подібну інформацію.

Далі буде…