Пошук роботи – це ціла наука, яка потребує спеціальної підготовки. Для того, щоб зрозуміти, як найефективніше шукати роботу потрібно:

-                     знати яким чином роботодавці підбирають персонал,

-                     вміти робити висновки, щодо відповідності власної кандидатури вимогам роботодавця.

По - перше, Вам необхідно визначитись із тим, чого ж саме Ви хочете. І пам’ятайте, у даному випадку діє приказка: «Чим більше хочеш, тим більше отримаєш». Перед тим, як приступити до пошуку роботи проведіть власне маркетингове дослідження, тобто дізнайтеся про приблизну вартість Вашої праці. Це можна зробити, оцінивши бажаний рівень заробітної плати у шукачів роботи, що претендують на такі ж вакансії як і Ви.

По - друге, складіть план пошуку роботи. Використовуйте всі канали для розповсюдження інформації про себе, як шукача роботи. Вам в цьому можуть допомогти:

-         знайомі,

-         служба зайнятості,

-         агентства з працевлаштування – зазвичай їх послуги платні,

-         засоби масової інформації – скориставшись ними Ви можете розмістити своє резюме. Окрім цього, складіть список підприємств, де б Ви хотіли працювати і зробіть цільову розсилку Вашого резюме.

Наступне правило: звертаючись до роботодавця не будьте занадто сором’язливими! Спеціалісти стверджують, що сором’язливі співробітники отримують заробітну плату у 1,5-2 рази нижчу за середню. У той час, як нескромні та несором’язливі отримують підвищення зарплати і більш впевнено крокують кар’єрними сходинками.

Будьте комунікабельними, частіше посміхайтесь! Пам’ятайте, що запрошують людей на роботу орієнтуючись на їх професійні якості, а звільняють частіше за особисті. Під час співбесіди спробуйте продемонструвати і ті, і інші.

І ще, будьте оптимістом! Психологи зазначають, що оптимістам щастить більше. Позитивне налаштування та позитивне мислення приносять добрі плоди, а у Вашому випадку – роботу!