Не секрет, що манера поведінки здатна багато що розповісти про людину. Міміка й жести можуть відіграти вирішальну роль у тому, яке враження справить на роботодавця людина, що претендує на вакантне місце.

Мова тіла видає більше, ніж нам хочеться

У бесіді з рекрутером важливо не лише те, що ви кажете, але й як ви це робите: рукостискання, міміка, манера сидіти на стільці й жестикулювати під час размови. Від цих невербальних сигналів значною мірою залежить, чи вдасться вам налаштувати рекрутера позитивно до себе.

Природність - запорука успіху!

Прагнення показати себе у якнайкращому світлі, звісно, передбачає певне позування. Але все ж спробуйте поводити себе максимально природно й не намагайтеся заглушити ті риси характеру, які показують вас як особистість. Приміром, якщо ви інтроверт, то не варто намагатися показати себе "розбитним хлопцем". А екстравертам не рекомендується зображати неприродну для них стриманість.

Перше враження вирішальне

Пряма постава важлива, але вона - не синонім скутості. Тут варто застосовувати військову формулу: голову вгору, живіт втягнути, груди розправити. Але в трохи м'якшому варіанті. Не перестарайтеся! Але пам’ятайте: пряма постава допоможе вам справити гарне враження у перші хвилини знайомства з рекрутером.

Упевнена в собі людина сидить зручно

Той, хто сидить на краєчку стільця, виказує свою невпевненість, стверджують психологи. Не соромтеся всістися на стільці якнайзручніше, зайнявши всю поверхню сидіння. Тримайте спину рівно, не розвалюйтеся. Руки краще тримати перед собою на столі.

Сигналізуйте згоду та зацікавленість!

Не варто сидіти по струнці. Це справляє враження вимушеності. Змінюйте час від часу позу на стільці. Якщо у вас кілька співрозмовників, завжди повертайтеся до того, хто говорить, сигналізуючи, що ви уважно і з повагою його слухаєте. Дивитися співрозмовнику в очі.

Жестів має бути в міру

Жести допоможуть підкреслити те, що ви говорите, виділити найважливіші теми в розмові. Але не варто переборщувати із жестикуляцією: сильно розмахувати руками, скеровувати в бік співрозмовника вказівний палець або перехрещувати руки на грудях не можна. Це може створити загрозливе або відштовхуюче враження.

Позбувайтеся жестів-паразитів

Намагайтеся не використовувати жести, які свідчать про невпевненість, як, приміром, почісування потилиці або носа, хапання за мочку вуха та інші жести-паразити.

Не сидіть із кам’яним обличчям

Міміка людини часом говорить про неї більше, ніж слова. Навіть якщо ви розповідаєте дуже цікаві речі, ваше кам'яне обличчя може зіпсувати гарне враження і наштовхнути співрозмовника на думку, що ви завчили це напам'ять. Пам'ятайте: живий вираз обличчя важливий не лише, коли ви говорите, але й коли слухаєте. Не забувайте показувати співрозмовнику, що вам цікаво те, про що він говорить.

Дивіться співрозмовнику в очі

Так ви сигналізуєте свою відкритість та інтерес до розмови, а також упевненість у своїх силах. Якщо при розмові ви відводите очі чи навіть опускаєте їх, розглядаючи, наприклад, свої руки на столі, це може бути сприйнято як ознака невпевненості, відсутності інтересу або уваги. Все це, звісно, не на вашу користь.

Посміхайтеся щиро!

Зберігати ввічливий вираз обличчя на співбесіді особливо важливо. На жаль, часом ввічливість плутають з незмінно натягнутою посмішкою. Вона неприродна і може викликати зворотний ефект, у той час як природна тепла посмішка створює приємну атмосферу для бесіди та залишає гарне враження про співрозмовника. А це вкрай необхідно тому, хто прагне влаштуватися на роботу. Бажаємо вам успіху!

Дивіться співрозмовнику в очі

Так ви сигналізуєте свою відкритість та інтерес до розмови, а також упевненість у своїх силах. Якщо при розмові ви відводите очі чи навіть опускаєте їх, розглядаючи, наприклад, свої руки на столі, це може бути сприйнято як ознака невпевненості, відсутності інтересу або уваги. Все це, звісно, не на вашу користь.

Посміхайтеся щиро!

Зберігати ввічливий вираз обличчя на співбесіді особливо важливо. На жаль, часом ввічливість плутають з незмінно натягнутою посмішкою. Вона неприродна і може викликати зворотний ефект, у той час як природна тепла посмішка створює приємну атмосферу для бесіди та залишає гарне враження про співрозмовника. А це вкрай необхідно тому, хто прагне влаштуватися на роботу.

Бажаємо вам успіху!