Щоб стати конкурентноспрможним на ринку праці однієї спеціальності недостатньо. Все більш суттєвим стає фактор безперервного підвищення професійної компетентності та підтримка її на рівні, необхідному для забезпечення зайнятістю. Люди з розширеним рівнем компетентності завжди мають резерв для подальшого успішного працевлаштування.

Взагалі не слід лякатися вчитися в якому б  то ні було віці. Дорослій людині допомогає вчитися багатий життєвий досвіт. Та й з віком різноманітні функції людини стають все більш  взаємозамінюваними, завдяки чому вона можє компенсувати недоліки розвитку якоїсь функції ( наприклад, пам’ять завдяки розвитку мислення) Мислення  дорослих більш гнучке, ніж у молодих. На думку деяких вчених, здатність до навчання дорослих людей від 20 до 60 років істотно не змінюється, а у людей розумової праці – зберігається ще довше. Крім того у дорослих сформована чітка позитивна мотивація до працевлаштування – мотивація  до активності на ринку праці. Навчання мобілізує таких людей, розкриває їх професійні та інтелектуальні здібності, сприяє виходу з депресивного стану в випадку вимушеного довготривалого безробіття. Такі безробітні часто працевлаштовуються всупереч обставинам, завдяки впевненості в своїх силах, наполегливості і вірі в свою здатність справлятись з труднощами та знаходити вихід з скрутного становища, стають успішними.

Аби досягти справжнього успіху й почуватись задоволеним, потрібно, передусім, зрозуміти, чого найбільш за усе ти прагнеш. Вважається, що мрії – це прихований потенціал. Отже, якщо є мрії, то знайдеться і все необхідне на життєвому шляху для їх здійснення: умови, можливості, сили. Ставте собі нові, більш сміливі цілі й досягайте їх. Важливий сам процес, рух, розвиток. Йти до мети потрібно впевнено, без страху й переживань, бо саме вони віддаляють бажане.

Ось кілька порад, які допоможуть стати успішним:

  • Коли щось плануєте, налаштуйтесь на гнучкість і готовність до нових непередбачених кроків. Головне – не відступати від мрії.

  • Запишіть усі свої мрії та цілі на папері.

  • Корисно перечитувати записане зранку, вдень і ввечері. Адже це те, що буде пробуджувати, дарувати енергію, відкривати нові здібності.

  • Дуже важливо думати про себе і свої можливості тільки позитивно. Інколи наші мрії не здійснюються тільки через те, що ми самі собі забороняємо бути успішними – не віримо в свою удачу. А треба тільки проголосити: я цього хочу! І відкритися успіху.

  • Життя зміниться.  Ми отримаємо від життя рівно стільки, скільки самі собі дозволимо. Ми в змозі досягти того, в що віримо.

  • Завжди довіряйте своїй інтуїції. Будьте сміливими, тоді усі сили прийдуть на допомогу.

  • Формул успіху, відомих з досвіду успішних людей, дуже багато. Але знати і робити – різні речі. Нехай у кожному з Вас постійно живе оптимізм, який допоможе вірі у власні сили змінити долю на краще.