Телефонна розмова з рекрутером – етап працевлаштування, який багато пошукачів недооцінюють. Але саме під час першого спілкування НR-менеджер дізнається важливі деталі про кандидата, з яких складається його враження та майбутній діалог.

Пошукачам також потрібно використати цю розмову з користю, щоб відразу відкинути нецікаву пропозицію, викрити нечесного роботодавця, а головне – зберегти свій час та нерви.

До розмови з НR-фахівцем Ви повинні бути готовим. Подумайте над питаннями стосовно вакансії. Їх не повинно бути занадто багато (оптимально 2-3), але вони повинні бути для Вас ключовими та принциповими під час прийняття рішення стосовно роботи. Інші питання, які важливі, але не несуть доленосного характеру, Ви зможете задати вже під час інтервью.

Домовляючись з рекрутером про співбесіду, не соромтеся сказати: «Так, мені цікава Ваша пропозиція. Але мені  хотілося б прояснити деякі моменти до інтервью. У Вас знайдеться декілька хвилин?» Скоріш за все НR із задоволенням відповість на всі Ваші запитання. Якщо, за його словами, вільної хвилинки Він не має, то постарайтеся домовитись про зручний для вас обох час.  Якщо і тут отримаєте негативну відповідь, то це має Вас насторожити.

Тож, найважливіші  запитання, які потрібно поставити  рекрутеру ще до співбесіди:

Які обов’язки очікують мене на запропонованій посаді?

Це перше питання, яке потрібно поставити рекрутеру, але за умови, якщо Він сам не розповів Вам про функціонал або у вакансії обов’язки не були ретельно описані. Здебільшого, коротка розповідь НR-менеджера про майбутні обов’язки дає зрозуміти: Ваша це робота чи ні.

Які умови роботи?

Далі поцікавтеся умовами роботи в компанії. Але запитуйте лише те, що для Вас є принциповим, а не просто цікаво. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу з гнучким графіком, то важливо, щоб уявлення рекрутера про нього збігалося з тим, що потрібно Вам. Також можна  поцікавитися про тривалість випробувального терміну, як будуть оформлені Ваші трудові відносини та які соціальні гарантії надає компанія.

Яку фінансову винагороду пропонує компанія?

На останок запитайте у рекрутера, яку заробітну плату Вам можуть запропонувати. Не дивуйтеся, якщо ви не отримаєте конкретної відповіді, тому що у багатьох компаніях заведено обговорювати зарплатню з успішним кандидатом на кінцевих етепах співбесіди. Але все ж  постарайтеся  з’ясувати межі коливань у фінансовому питанні, можливо вона занадто маленька для Вас.

Поставлені НR-фахівцю запитання лише підкреслять Вашу зацікавленість, старанність та серйозний підхід до будь-якої справи. Якщо відповіді рекрутера Вас влаштували, то починайте готуватися до співбесіди. Коли розмова залишила не дуже приємне враження, то ретельно все обміркуйте і, прийнявши рішення відмовитися від пропозиції, не забудьте повідомити про це.

 

Бажаємо продуктивного спілкування

та скорішого працевлаштування!