Законом України «Про внесення змін, до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» від 23.05.2017 року № 2058-VІІІ внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Вищезазначені зміни набули чинності 27.09.2017 року.

Статтею 424 Закону України «Про зайнятість населення» визначена плата за видачу або продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Так, розмір плати за видачу або продовження дії дозволу становить:

1) для дозволів, що видаються на строк від одного до трьох років або їх дія продовжується на такий строк – шість прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи;

2) для дозволів, що видаються на строк від шести місяців до одного року включно або їх дія продовжується на такий строк, - чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи;

3) для дозволів, що видаються на строк до шести місяців або їх дія продовжується на такий строк, - два прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 року № 2246-VІІІ з 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762 гривні.