Недарма кажуть, що IQ  дає тобі роботу, а  ЕQ  - кар'єру.  Результати досліджень показують, що ті хто добре володіє соціальними навичками, досягає кращих результатів та успіху як в житті в цілому, так і в кар’єрі зокрема. Отже, що ж необхідно для того, щоб стати «соціально інтелектуальною» особистістю?

Ось декілька порад:

 

  • прокачуйте соціальну сприйнятливість

 

Основа соціального інтелекту - емпатія або «соціальна сприйнятливість». Ключ до розвитку цієї навички - постаратися відчути себе на місці іншої людини, як то кажуть «влізти в її шкуру». Здатність до емпатії – необхідна професійна якість усіх, хто працює з людьми.

 

  • Вчіться розбиратися в мові тіла

 

  • для того, щоб краще розбиратися в тому, що людина відчуває і які думки у неї в голові, непогано навчитися читати «мову тіла», бо вона розкаже про вашого співрозмовника більше, аніж слова. Тут в нагоді буде книга Алана Піза «Мова рухів тіла».

 

  • Вчіться читати емоції по обличчю

 

Згідно анатомічного атласу, у нас на обличчі 57 м'язів. Завдяки цьому наше обличчя саме по собі є потужним інструментом для комунікацій, причому мова міміки зародилася ще до того, як в результаті еволюції розвинувся мовний апарат. Існує навіть спеціальна наука – фізіономіка, яка досліджує, яким чином думки і почуття позначаються на зовнішності. 

 

  • Вчіться чути

 

Слухати вміють більшість людей, проте чути - далеко не всі. Уміння чути – це уміння чути саме співрозмовника, а не свої міркування з приводу сказаного. Слухаючи співрозмовника, постарайтеся не просто вивуджувати тільки цінну для вас інформацію (як ви це зазвичай робите), а представляти через цю розповідь ту реальність, в якій живе ваш візаві.

 

  • Вчіться керувати своїми емоціями

 

Якщо раптом ви відчули, що гнів, лють, заздрість або інше сильне почуття, яке ви хотіли б взяти під контроль, починає проявлятися - погляньте на себе з боку («А хто це такий гнівний з такими смішно зморщеними губами? »).

 

  • Вчіться вловлювати настрій

 

Настрій людей - дуже корисний індикатор для визначення своєчасності того чи іншого соціального впливу, необхідного вам. І навик швидкого визначення настрою іншої людини допоможе вам оперативно скоригувати вашу поведінку. Комбінація навичок  читання емоцій і мови тіла, вміння слухати дозволять вам з високою точністю визначити настрій людини.

  • Прокачуйте навички публічних виступів

Людина, яка не соромиться зробити доповідь на конференції, виступити на святі, поставити незручне питання на загальних зборах школи, як мінімум, на якийсь час заволодіє увагою слухачів, а, як максимум - зможе вкласти в їхні голови потрібні їй думки. Тільки під час публічних виступів можна побачити, як змінюється настрій слухачів, які слова викликають сильні емоції, як змінюється увага і таке інше.

 

  • Грайте в «Мафію», «Монополію» та інші «соціальні» настільні ігри

 

Саме в цих іграх характери людей починають «грати фарбами». Крім веселого настрою ви отримаєте ще й цілий набір соціальних навичок з читання емоцій, визначення брехні за непрямими ознаками, приховування власних емоцій і так далі.

 

То ж, юні друзі, бажаємо успіхів в опануванні соціальними навичками, які допоможуть вам розвинути в собі здатність до успішної самореалізації та відчуття щастя і гармонії!