Медицина і сфера охорони здоров’я у XXI столітті не стоїть на місці. Уже зараз спостерігаємо за тим, що з’являються професії майбутнього в медицині. З’являються більш нові спеціальності і спеціалізації, яких стане ще більше. Скоро для цієї сфери мало буде закінчити університет і пройти інтернатуру.

Для кожного медичного працівника буде важливо вміти управляти машинами, адже вони будуть допомагати лікувати людей. Навіть онлайн, коли пацієнт і лікар знаходяться на різних краях світу. Перші кроки до цього вже робляться. Людські органи зможуть замінювати протезами. І мова не тільки про відновлення ноги, а взагалі будь-якого органу. Поки звучить фантастично, але високорозвинені країни працюють над цим.

Професії майбутнього в медицині зараз активно формуються. Крім звичних професій, охорону здоров’я будуть поповнювати фахівцями з:

 • біоінженерії;

 • біохакінга;

 • з вирощування органів.

Важливо додати, що це лише частина, яка безпосередньо пов’язана з медиками (+технологіями). Але ці ж професії відкривають нові двері:

 • для підприємців, що займаються медичним обладнанням;

 • людей в сфері обслуговування (няні і соціальні працівники по догляду за людьми похилого віку);

 • розробників, які створюють програми.

Список професій майбутнього в медицині

IT- медик

Працівник в медицині, який володіє знаннями IT. В його роботу буде входити:

 • створення і управління базами даних;

 • програмне забезпечення лікувального та діагностичного обладнання.

Архітектор медобладнання

Спеціаліст повинен володіти знаннями інженерної та комп’ютерної графіки. В область знань також входять: матеріалознавство, сопромат, електротехніки, знання анатомії і фізіології людини. Важливо розуміння біосумісності матеріалів і приладів. Також він має бути  експертом в області медичної і технічної безпеки.

 

Біоетик

У сферу діяльності фахівця буде входити: забезпечення нормативно-правових та етичних норм діяльності медичних, діагностичних і біоінженерних центрів, в яких здійснюється трансплантологія і генетичне моделювання.

Ельський університет, наприклад, запустив програму з біоетики на медичному факультеті. Вважається, що в майбутньому ніхто не зможе працювати в подібних центрах без біоетика. А він, у свою чергу, буде “адвокатом” в питаннях клонування органів і серйозного втручання в гени ембріонів.

Генетичний консультант

В обов’язки входить:

 • первинний і плановий генетичний аналіз;

 • обробка даних з діагностичних пристроїв;

 • дає висновок і рекомендації лікування.

Фахівець зможе виявляти онко-маркери, діагностувати спадкові захворювання. У його силах буде визначати специфіку обміну речовин пацієнта і досліджувати хвороби. А також зможе досліджувати хвороби, викликані вірусними і бактеріальними інфекціями.

Мережевий лікар

Нескладно здогадатися що це лікар, який буде здійснювати медичну консультацію в режимі онлайн. За медичними консультаціями онлайн – майбутнє. Кожен із нас звик економити час, обходячи живі черги і непотрібний контакт з іншими хворими. Тому лікар, який зможе здійснити онлайн-прийом – це наше все.

Консультант зі здорової старості

Образ життя, режим харчування і фізичні навантаження дуже важливі і впливають на наше здоров’я. Мало хто розуміє в молодості, що це так важливо (адже здається, що ми завжди будемо молодими), від цього залежить, наскільки добре ми будемо себе почувати завтра.

Спеціаліст зі здорової старості підбере індивідуальний план, щоб якомога довше ви  були молоді та здорові. Таким чином, такого роду фахівці стежитимуть і працюватимуть над збільшенням тривалості життя.

Тканинний  інженер

Людина, яка буде підбирати конкретні матеріали для тканини або органу. За допомогою її розробок хірург-трансплантолог зможе здійснювати допомогу своїм хворим.

Експерт персоніфікованої медицини

Цей фахівець – логічне продовження в умовах персоніфікованої медицини. Поява цього експерта буде пов’язано з можливістю підбирати індивідуальний підхід лікування до кожного пацієнта. Ось тільки цей фахівець буде здійснювати не лікування, а вибір індивідуальної моделі страхування. На основі генетичної карти будуть запропоновані страхові медичні продукти, які можуть спрогнозувати майбутні хвороби.

Розробник кіберпротезів і імплантів

Займеться розробкою функціональних штучних пристроїв (кіберпротезів) і органів, сумісних із живими тканинами.

Оператор медичних роботів

Медичним співробітникам допомагають проводити діагностику, лікувати і запобігати хворобам програми і цілі системи роботів. Так що фахівець із програмування діагностичних, лікувальних та хірургічних роботів повинен бути в медичній сфері.

А на ряду з цими спеціальностями будуть: молекулярний дієтолог, клінічні біоінформатики, медичний маркетолог і багато інших. У цій добірці ми торкнулися лише однієї сфери. А уявляєте скільки всього нового нас чекає? На перспективні професії майбутнього  сьогодні необхідно звертати увагу  та розуміти, що нас чекає в майбутньому

Бажаємо Вам успіхів!