Після закінчення школи перед молоддю постають нелегкі проблеми вибору професії та працевлаштування.

Плануючи кар’єру, слід брати до уваги не лише свої мрії та сьогоднішні реалії, а й реальні тенденції ринку праці та перспективи завтрашнього дня. І все це слід робити свідомо, з урахуванням реальних можливостей особистих і суспільних інтересів. Складність ситуації вибору  професії пояснюється її двоїстістю: з одного боку – світ професії з дуже  широким  спектром різноманітних характеристик, з другого – особистість  з усіма якостями. Перелік сучасних професій дуже широкий, і кожна з них, якщо підходити до неї з розумінням справи, таїть у собі невичерпні можливості до творчості.

Безперечно, все передбачити неможливо, але цілком реально визначити основні напрямки професійного шляху і ретельно працювати над їх втіленням у життя. Успішність кар’єри залежить від того, наскільки  обраний фах відповідає професійним нахилам людини з одного боку, та потребам  ринку праці з іншого. Це дуже важливо, тому що в майбутньому від цього залежатимуть ваш добробут, ваше здоров’я та продуктивність вашої праці.

Особисті потреби, які можуть бути задоволені в процесі трудової діяльності:

  • потреба в повазі, визнанні іншими, в знаходженні  та    збереженні соціального статусу

  • задоволення матеріальних потреб

  • потреба в пізнанні, вивченні нового, самопізнанні

  • потреба в причетності до загальної справи (соціальної групи, держави)

  • потреба в самореалізації

  • потреба в досягненні результатів

При  незадоволенні потреб формуються певні особистісні якості (занижена  самооцінка, незадоволеність), знижується мотивація на досягнення  бажаного.

Якщо ви добре  усвідомили, які ваші потреби можуть  бути задоволені завдяки обраній професії та майбутній роботі, то чітко формулюйте  мету, що  допоможе  вам ефективно організувати свою подальшу діяльність.

Формулюючи мету пам’ятайте:

Мета повинна бути простою та досяжною. Незалежно від того, чого ви  хочете досягти: високої заробітної плати, мати цікаву роботу, вивчити англійську мову, знайти  роботу  ближче до дому, тощо.

Мета повинна бути максимально зрозумілою.

Мета повинна будуватися за принципом : «роздумуй глобально, а  формулюй локально». Це означає, що потрібно сформулювати спочатку глобальну (стратегічну) мету, яку буде досягти   важко, але реально, а потім – ряд локальних цілей, кожна з яких на маленький крок наблизить вас  до основної мети. Стратегічна  мета повинна задавати загальний напрямок руху, а локальні демонструвати, що ви збираєтесь робити  для її досягнення. Формулювання стратегічної мети  повинно відображати ваші загальні  життєві плани. Краще, якщо стратегічна мета віддзеркалює ваші  прагнення  та надає можливість професійного зростання, а також дозволяє ясно побачити кроки, які потрібно зробити для досягнення мети.

Бажаємо успіхів і хай щастить!