Повертатись до трудової діяльності після карантину потрібно поетапно, дотримуючись режиму сну та нарощуючи роботу поступово. Життя в умовах карантину вимагало перебудови. Не дивлячись на те, що підвищена соціальна активність є нормою для людини, повернення до колишнього життя і трудової діяльності теж передбачає період адаптації. Найкращим є поетапний перехід.

Для тих, хто виходить на роботу і хоче відновити свою колишню трудову активність, необхідно відновити свій  режим сну. Лягати спати слід в один і той же час. Спати бажано 8 годин, в крайньому випадку, час сну може бути дещо меншим, але не менше 6-ти годин, але це не повинно бути системою. Висипатися дуже важливо. Повноцінний  сон необхідний для самовідновлення організму, від нього залежить рівень активності людини, в тому числі і трудової. Важливо відмовитись від використання комп'ютерів і гаджетів за дві години до сну, оскільки це шкодить нормальному засинанню. Тим більше, що для засинання потрібен гормон мелатонін, який виробляється у темряві. Мерехтіння екрану ж збуджує нервову систему і порушує перехід організму від денного режиму до нічного, викликаючи занепокоєння і безсоння.

Для того, щоб плавно увійти в колишній трудовий ритм, бажано домовитися з роботодавцем про адаптаційний період. Прийнятними формами є: поєднання роботи у віддаленому режимі і на своєму робочому місці, позмінний режим роботи (один день – робота з дому у віддаленому режимі, другий – на робочому місці). Поступово час присутності на роботі можна збільшувати і, в підсумку, перейти до повноцінного графіку. Робоче навантаження необхідно нарощувати поступово. Оскільки організм ще не адаптувався до колишніх умов життя, це може призвести до швидкої перевтоми, дратівливості і, у підсумку, негативно позначитися на ефективності праці. Також потрібно поступово збільшувати і фізичну активність. Можна здійснювати піші прогулянки або робити фізичні вправи на свіжому повітрі.

Фізичні вправи необхідні для фізичної адаптації  до більш активного життя.

Оскільки карантинні заходи ще продовжують діяти, не варто ігнорувати дотримання правил особистої безпеки. Носіння маски і окулярів, вживання антисептиків, ретельне миття рук та дотримання соціальної  дистанції - не тільки знизять вірогідність інфікування, але й дозволить зберегти емоційну стабільність і впевненість в тому, що ви контролюєте ситуацію.

Потрібно задіяти всі можливості для відновлення емоційного ресурсу, який потрібен для повноцінної адаптації. Для цього можна зайнятись хобі, спілкуватися з близькими, освоїти щось нове. Підійде все, що приносить позитивні емоції і наповнює енергією.