Пошук роботи починається тоді, коли людина усвідомлює, що її не цінують на теперішньому робочому місці. В таких випадках потрібно все зважити, щоб прийняти оптимальне рішення. Хоча в багатьох випадках рішення одне – шукати іншу роботу.
Слід зауважити, що останнім часом пошуки роботи починаються і тоді, коли людина втрачає роботу, зовсім не бажаючи того. Іншими словами, коли її просто звільняють, не цікавлячись її думкою з цього приводу.
Шукати роботу – це ціла наука, і чим швидше той, хто зайнятий її пошуком, цю науку опанує, тим швидше він досягатиме бажаних результатів, і тим кращими ці результати будуть. Отже, спробуймо навчитися навичкам ефективного пошуку роботи або, точніше, швидкого її знаходження. Бо ж шукати вміють всі, а швидко знаходити – лише дехто.
Спосіб перший знайти роботу. Постійно шукати роботу.
Як правило, швидше всього знаходять роботу ті люди, які працюють над пошуком постійно. Це робиться і для того, щоб не втратити вправності в цій справі, а одночасно, щоб кар’єра була вашим основним інстинктом у роботі. Для цього потрібно завжди володіти інформацією. Перечитуйте газети, в яких розміщують вакансії, розглядайте всі пропозиції, які знаходите в мережі Інтернет і порівнюйте з вашою теперішньою роботою. Варто навіть проходити співбесіди, щоб не забувати, як же влаштовуються люди на роботу. І все це потрібно робити не в момент, коли ви хочете знайти нову роботу або, що гірше, коли ви вже її втратили, а тоді, коли ви працюєте у звичайному режимі. Зрозуміло, що це потрібно проробляти непомітно від співробітників і керівників. Розглядати, звичайно, потрібно серйозно, але одночасно просто, щоб не випасти з трудового ринку і бути обізнаним в тих реаліях, які на ньому склались. При цьому в кожний момент потрібно оцінювати ситуацію й, звичайно ж, якщо з’явився прекрасний шанс одержати кращу посаду – скористайтеся їм.
Люди, які постійно стежать за ринком робочої сили, знаходять роботу буквально протягом кількох днів, не залишаючи старої. Тому у таких людей рідко трапляються періоди безробіття, звільнившись з однієї роботи, вони відразу ж починають працювати на іншій. Спробуйте і ви так ставитись до своєї кар’єри, і тоді ви просто змінюватимете гіршу роботу на кращу, уникаючи при цьому періодів безробіття.
Спосіб другий знайти роботу. Пошук вакансій по знайомих.
Всі ми знаємо, що хороший спосіб знайти роботу – це по знайомству, тільки проблема часто в тому, що знайомств потрібних майже немає. Але ця проблема хоча б частково може бути вирішена, адже кожній людині потрібне спілкування. Більше спілкуйтеся з людьми, заводьте нові знайомства, дружіть. А головне, приділяйте більше уваги людям, які працюють на таких же посадах, на одержання яких очікуєте і ви. Такі зв’язки можуть дуже виручити вас у потрібний момент. При пошуку нової посади, при зміні роботи декілька дзвінків можуть у той же день вирішити цю проблему. Тільки будьте, звичайно, людяні, дружіть не заради успішного пошуку роботи, коли вона знадобиться, а заради дружби. Також самі допомагайте знаходити друзям, знайомим, рідним роботу, виручайте людей і тоді вам також обов’язко водопоможуть.
Спосіб третій знайти роботу. Шукайте вакансії на повну силу.
Третій спосіб, про який ніби й говорити не варто, але багато хто не стежить за ним. А підхід тут простий для розуміння, але не завжди у всіх вистачає терпіння його виконувати: потрібно повністю, з головою поринути в пошук – пошук нових вакансій. Шукати по всіх каналах, всіма можливими способами. Якщо в другому пункті говорилося про знайомства, то не слід сподіватися лише на них, тому що бажання колег вам допомогти це одне, а вільні місця у них на роботі і у їх знайомих – це зовсім інше. Адже, йдучи до мети одночасно декількома дорогами шанси збільшуються в багато разів. До того ж, у вас одночасно, може з’явитись декілька пропозицій, з яких можна вибрати ту, яка вам найбільше підходить.
При такому підході до справи, використовуючивсі три способи, ви станете кар’єристом, і рух кар’єрними сходинками у вас буде стрімким і успішним. А саме до цього потрібно прагнути, адже це і є ваш розвиток. Кожна людина має прагнути до саморозвитку, в тому числі в питаннях роботи і кар’єри.