Не місце прикрашає людину, а людина місце

народне прислів'я

Одержання на руки пропозиції про роботу в бажаній компанії - це не остаточна перемога в боротьбі за першу сходинку Ваших кар'єрних сходів, це тільки перший крок, за яким Вас чекає справжнє випробування, яке називається «випробувальний термін».

Випробувальний термін - дуже важливий період. Це певний стрес, так як іде процес адаптації, навколо нові люди, нові завдання, поки невідомі Вам правила спілкування в компанії, невідомі особливості корпоративної культури та багато іншого.

Випробувальний термін існує не тільки для Вас, але і для компанії. У цей період приймають остаточне рішення про співпрацю і компанія, і Ви. Частіше за все у Вас є три місяці, щоб картина про Вашу нову роботу стала повною. Головне, щоб рішення після закінчення випробувального терміну було вірним з обох сторін.

Як пройде випробувальний термін, залежить від багатьох обставин. Але в будь-якому випадку треба пам'ятати, що перше враження - найсильніше і запам'ятовується, і у Вас вже "ніколи не буде другого шансу справити перше враження".

Ключовими чинниками успіху під час випробувального терміну для більшості людей можуть стати такі якості:

- Інтерес до компанії та до її співробітників. Спробуйте розібратися в структурі взаємовідносин у компанії. У будь-якому колективі є свої лідери, і ті, над ким посміхаються і кого не сприймають серйозно, і ті, хто любить попліткувати. Варто тримати дистанцію: не варто "закриватися" наглухо, але й не варто поспішати вступати у близькі відносини.

 - Ініціативність. У перші місяці треба стати дослідником, задавати своєму наставнику і колегам всі питання, які у Вас з'являються, брати і просити всі завдання, з якими можете впоратися (тільки тверезо оцінюйте свої сили).

 - Спостережливість. Дивіться по сторонах і аналізуйте причинно-наслідкові зв'язки. Не знаєте, як одягтися, а правил дрес-коду немає - подивіться на свого боса.

Чи можна проявляти ініціативу - шукайте приклади з історії компанії. Вам потрібні факти, на основі яких Ви зробите свої висновки. Постарайтеся знайти золоту середину між ініціативою і відстороненістю, це допоможе Вам швидко зорієнтуватися в компанії і знайти відповіді на більшість питань, не викликаючи у колег почуття Вашої настирливості.

 

Вдалого Вам проходження випробувального терміну!