Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії і серед них є багато таких, де потрібні системні знання математики.

Ми підготували для тебе список цікавих сучасних професій, де твоя любов до математики стане твоєю суперсилою.

IT-спеціалісти. У зв’язку з глобальною комп’ютеризацією нашого життя, все більше компаній потребують фахівців в сфері IT-технологій.

Системні аналітики. Системний аналітик – це фахівець, який займається аналізом даних певної сфери діяльності компанії, і на підставі розрахунків створює прогнози та рекомендації щодо розвитку цієї галузі. Він досліджує і моделює бізнес-процеси компанії, пропонує варіанти оптимізації. Ці фахівці створюють архітектуру програмного забезпечення і досліджують його в роботі.

Інженери. Інженер – це фахівець у галузі інженерії, який уміє поєднувати винахідництво, наукові та математичні знання для знаходження нових рішень технічних проблем. Головне у професії інженера – створювати новітні технологічні розробки, які будуть приносити користь для людей, підприємств та різних галузей життя. Інженери потрібні у різних галузях діяльності та виробництвах, де використовуються точні науки.

Фінансист. Фінансист — це спеціаліст в області фінансових операцій. Він здійснює фінансовий і банківський контроль за обігом грошових коштів, забезпеченням фінансової стабільності підприємства. Аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства. Бере участь у розробці інвестиційних програм, визначенні напрямів витрачання коштів, забезпеченні поточного фінансування. Здійснює взаємодію з різними структурами фінансового ринку по всіляких аспектах фінансової, кредитної і податкової діяльності.

Валютний трейдер. Трейдер займається управлінням капіталом на міжнародних фінансових ринках з метою отримання прибутку. Сенс цієї професії полягає в купівлі валют, акцій або інших активів за однією вартістю і подальшому їхньому перепродажу за вищою ціною. Дохід його в даному випадку — сума різниці вартості активів.  Кар’єра трейдера може розвиватися у двох напрямках — робота на фінансових ринках з власним капіталом або робота в інвестиційній компанії та управління капіталом інших людей. Також існують професії трейдер криптовалют (продаж та купівля криптовалют), та цифровий трейдер (майнить електронні гроші, створює електронні гроші). Починаючи приблизно з 2016 року, в наше життя міцно увійшла ще одна різновид «невидимих» грошей – криптовалюта, які спочатку були представлені основним різновидом – біткоіни. У міру зростання популярності цього революційного масштабного проекту з розширенням лінійки «альтернативних грошей» розвивався трейдинг криптовалюта

Біотехнолог. Професія підходить тим, кого цікавить фізика, математика, хімія і біологія. До речі, саме біотехнологи займаються розробками вакцин від грипу, дифтерії, Covid 19, тощо.  Фахівці з біотехнології грають неоціненну роль у створенні нових лікарських препаратів для ранньої діагностики і успішного лікування найскладніших хвороб.

Нанотехнолог.  Нанотехнолог – фахівець з нанотехнологій, вчений, який досліджує матеріали на молекулярному і атомарному рівні і створює об’єкти з компонентів, що володіють нанорозмірами.

Архітектор. Архітектор проектує будівлі, контролює будівництво і займається проектною документацією. Архітектори проектують не лише будинки, вони ще проектують сади, заміські ділянки, цілі міські квартали, мости, метрополітени, порти. Залежно від спеціалізації перелік того, що робить архітектор, може змінюватись.

3D artist, ілюстратор, модельєр. 3D-модельєр в загальному сенсі слова – це фахівці, які створюють об’ємні моделі. Розділятися вони можуть на модельєрів персонажів, техніки, будівель, ландшафту, окремих об’єктів, тощо. Зараз цей напрямок стає все більш затребуваним: 3D-графіка використовується при створенні комп’ютерних ігор, в кіно, для різних симуляторів і уявлень проектів. Також, існує технічний дизайн, який використовують для створення реклами на телебаченні та YouTube, конструювання техніки перед її будівництвом (авто, літаки, тощо).

Логіст. Логіст — це людина, яка професійно займається доставкою товарів, їхнім складуванням, а також розробляє найбільш вигідну схему поставок. Логіст забезпечує пересування товару між необхідними пунктами, його зберігання на проміжних та кінцевому пунктах. В процесі враховує всі дрібниці, які можуть вплинути на якість продукції та її собівартість. Це спеціаліст, який шукає надійних партнерів, проводить розрахунки, займається аналізом ринку транспортних послуг, готує необхідні документи.

Економіст. Економіст — це фахівець, який допомагає компанії або підприємству розставити пріоритети та цілі в роботі так, щоб прибуток був більшим, а витрати меншими. Він виконує всі розрахунки по оптимізації діяльності компанії, має передбачити наперед значення щодо тих чи інших показників, побачити динаміку розвитку підприємства, регіону, держави, застерегти керівника від неправильних дій. Бухгалтер. Бухгалтери займаються нарахуванням зарплати, готують та відправляють звітність до фіскальної служби, стежать за фінансовими потоками, слідкують за виробничими витратами, проводять інвентаризацію та обробляють документацію, пов’язану з фінансами підприємства.

Робототехнік. Робототехнік – це фахівець із розробки, створення та експлуатації роботів і автоматизованих систем. Медицина і виробництво, військова і аерокосмічна галузі, наука і підводні дослідження – все це сфери в яких для вирішення різних завдань сьогодні використовуються роботи. Це й не дивно, адже за допомогою цих сучасних машин можна легко оптимізувати виробництво, знешкодити вибухонебезпечні предмети, провести розвідку та навіть використовувати їх в якості асистента для людей з обмеженими можливостями.

Бажаємо тобі успіхів у виборі професії саме для тебе!