Пошук роботи – справа дуже відповідальна. Тому дуже важливо проаналізувати свої бажання і вміння ще до того, як ви опинитеся на робочому місці, щоб ваше життя не перетворилося на низку нудних і сірих буднів. Задайте собі ці запитання, щоб зрозуміти, чого саме ви хочете.

1. Скільки часу я готовий присвячувати роботі?

8-годинний робочий день – далеко не єдиний варіант вашого розкладу. Якщо ви не готові третину життя провести в офісі або біля верстата, розгляньте пропозиції з можливістю віддаленої роботи. Також на ринку праці зустрічаються варіанти з «плаваючим графіком», неповним робочим днем тощо.

2. Ким я бачу себе через 5 років?

Банальне запитання, на яке, до речі, далеко не всі можуть відповісти. Жити сьогоднішнім днем – це добре, але варто все ж враховувати, що покладатися на удачу не дуже розумно. У вас завжди повинен бути певний план. Якщо ви мрієте через декілька років відкрити власний ресторан, то явно не варто витрачати час на роботу, ніяк не пов’язану з продажами та кулінарією.

3. На яку мінімальну зарплату погоджуватися?

Страх не бути оціненим криється в кожному з нас. Деякі хвилюються через нестачу досвіду, інші боятися, що наявність 3-х дітей знизить шанси на отримання хорошої посади. Все це заважає реально оцінити свої можливості. Але якщо вам насправді бракує кваліфікації – не варто вимагати занадто багато. Погодьтеся на пропонований рівень зарплати, щоб здобути знання і набратися досвіду, а потім можна розраховувати на підвищення.

4. Чи легко я «увіллюся» в колектив?

У кожній компанії є свої правила, корпоративна культура, погляди на організацію робочого процесу. Якщо ви вже почали пошуки, постарайтеся ще на співбесіді дізнатися якомога більше про внутрішній статут підприємства. А потім ретельно зважте, чи підходить вам такий варіант.

5. Чи подобається мені те, щороблю?

Це запитання часто не беруть до уваги. Якщо посада солідна, зарплата висока, компанія відома, та ще й недалеко відбудинку – це просто ідеальний варіант. Але в підсумку з часом ви розумієте, що займаєте чуже місце, а компанія просто тисне на вас своєю публічністю. Через незадоволеність у професійному житті починаються проблеми і в особистому, і в підсумку – «глухий кут».

Щоб не опинитися в цьому «глухому куті», прислухайтеся до свого серця. Якщо ж хобі вдається перетворити в роботу, ви отримуєте рецепт справжнього професійного щастя.