Ваучер на навчання можна отритмати в службі зайнятості. Це додаткова можливість отримати нову спеціальність державним коштом.
Фахівці Запорізької служєби зайнятості пояснюють, що ваучер — це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Право на отримання ваучера мають:

особи віком старше 45 років (страховий стаж – не менше як 15 років; професійно-технічна або вища освіта; не досягли пенсійного віку)

особи, звільнені з військової служби, служби в органах внутрішніх справ (за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію);

особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції;

внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи;

особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.

Вартість одного ваучера на навчання цього року становить 26840 грн.

Не користуються правом на отримання ваучера:

особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

особи, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;

особи, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

Куди звертатися для отримання ваучера

Слід звернутися з заявою до найближчого центру зайнятості. Заява може бути подана особисто в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Для подачі заявки на отримання ваучера онлайн переходьте на портал Державної служби зайнятості за посиланням. Ваша заявка буде опрацьована протягом 3-ох робочих днів.

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповідає: “Навчатися за ваучером можна за 123 професіями та спеціальностями. Наразі в Україні розпочинається вступна компанія у закладах вищої освіти, в тому числі і для підготовки на рівень магістра за іншою спеціальністю. Тож скористайтеся нагодою, навчайтеся за ваучером.”

Станом на 01.07.2023 року в Запорізькому регіоні видано 167 ваучерів. Вже профінансовано з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття майже 1,4 млн грн».

Детально про ваучер на навчання тут.

Додаткову інформацію можна отримати Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28.

 

Світлана Шкарупа

Газета "МИГ", 05.07.2023 р.