31.05.2019 | 10:05

У рамках проекту «Посилення економічної самостійності та цінностей місцевих медіа для місцевої громади», редакція  Мелітопольської міськрайонної  газети  Новий_день» ініціювала проведення діалогового майданчику із гострого та актуального на сьогоднішній день питання – перспективи працевлаштування молоді у сільській місцевості. Зустріч пройшла на базі Новомиколаївської загальноосвітньої школи Мелітопольського району.

У жвавому обговоренні взяли участь: Новомиколаївський сільський голова, депутати Мелітопольської районної ради, фахівці Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості, роботодавці, представники професійно-технічних навчальних закладів, Новомиколаївської і Трудівської шкіл, лідери шкільних парламентів.

Відразу відчувалося небайдуже ставлення присутніх до обговорюваної теми, адже молодь – це рушійна сила у розвитку держави і їй потрібна підтримка та допомога у професійній самореалізації.

Новомикоколаївський сільський голова Євгеній Таланов окреслив ситуацію на території, відзначив потребу громади у фахівцях аграрної, медичної сфер та наголосив на важливості комплексного підходу для вирішення проблеми молодіжного безробіття.

На реаліях місцевого ринку праці та можливостях підтримки як молоді, так і роботодавців, наголосила заступник директора міськрайонного центру зайнятості Аксенія Ларкіна. «На території України діють 11 центрів професійно-технічної освіти, які надають можливість працівнику підвищити свій професійний рівень та отримати затребувану професію, практикуючись на сучасному обладнанні. Також, центр зайнятості активно співпрацює з професійними навчальними закладами міста та району у напрямках проходження стажування на робочому місці та короткотерміновому навчанні безробітних, аби забезпечити у найкоротші строки роботодавців підготовленими працівниками», – роз’яснила Аксенія Сергіївна.

У дискусії щодо можливостей проходження професійного навчання активно виступили представники #Мелітопольського #вищого#професійного #училища (Ирина Кударь), #Мелітопольського #багатопрофільного #центру #професійно_технічної #освіти, #Мелітопольського #аграрного #ліцею. Згадали і про дуальне навчання, яке наразі активно впроваджується і дозволяє отримувати 20% теоретичних знань і цілих 80% практики на виробництві.

Звичайно, говорили і про відтік кадрів, який, на жаль, сьогодні спостерігається у всіх регіонах країни, і про шляхи підтримки молоді через державні та місцеві програми і якісно проведену профорієнтаційну роботу. На цьому блоці у розмову включилася й профконсультант центру зайнятості Ірина Волкова «Завдяки плідній співпраці з навчальними закладами ми активно знайомимо учнівську молодь з професіями, актуальними у сьогоденні. Проведення щорічного анкетування серед школярів дозволяє проаналізувати зацікавленість самих учнів та співвіднести це з реаліями нашого ринку праці. Професіографічні екскурсії, тематичні майстер-класи, зустрічі у школах, робота PROFI-центру дозволяє працювати зі шкільною, студентською молоддю, та тими молодими кадрами, які потребують особливої професійної підтримки», – підкреслила фахівець з профорієнтації.

Дуже важливо вже з початкової ланки у школах проводити профорієнтаційну роботу, адже завдяки таким заходам діти багато дізнаються про професії, замислюються про своє майбутнє, розуміють, які професії користуються найбільшим попитом, в ігровій формі долучаються до знань, які в подальшому допоможуть знайти своє справжнє покликання. З цим були солідарні всі учасники заходу.

Представники самої молоді, Молодіжного парламенту Мелітополя та шкільного парламенту поділилися своїм баченням професійного майбутнього. «Наш молодіжний парламент, у складі якого 43 активних хлопців та дівчат, будуть доносити свої пропозиції з покращення молодіжного життя до влади, зацікавлених соціальних структур, аби продемонструвати: нам не байдуже, у якій країні жити. Ми хочемо навчатися, знаходити роботу, розвиватися та кар’єрно зростати, бути фінансово незалежними на своїй Батьківщині», – ділиться думками член комітету з питань економіки, розвитку молодіжного підприємництва та працевлаштування молоді Молодіжного парламенту Мелітополя Анастасія.

Зачепили за живе! Говорили емоційно, бо кожен відчував свою відповідальність і свій внесок у спільну справу будівництва міцної країни, в якій хочеться жити і не виникає бажання шукати щастя на чужині. Це і стало головним меседжем дискусійного майданчику! А перші прийняті рішення вже чекають на своє втілення.

Пам’ятаймо, - Держава починається саме з Тебе!