- Головна
- Кому із Запорізьких працівників було легше знайти роботу під час карантину
Коронакриза та всі карантинні заходи, направлені на збереження нашого з Вами здоров’я, стали серйозним викликом для економічної ситуації взагалі та, зокрема, сфери зайнятості. Кількість безробітних суттєво збільшилась, у той же час відбулось зменшення попиту роботодавців на працівників. Це підвищило конкуренцію за робочі місця. Ситуація кожен день змінюється, і ми очікуємо із послабленням карантину на покращення ринку праці. Станом на 26 травня 2020 року на одне вільне робоче місце по Запорізькій області претендувало 19 безробітних осіб, а у м. Запоріжжі – 13 безробітних.
За період карантину ( з 12 березня по 25 травня) роботодавцями до служби зайнятості надано 8053 вакансії, що на 47% менше, ніж за відповідний період минулого року.
За видами економічної діяльності структура вакансій виглядає так:
42,1% – у сільському, лісовому та рибному господарстві;
12,3% – у переробній промисловості;
11,7% – у сфері торгівлі;
4,2% – у сфері транспорту та кур’єрської діяльності
4,1% – у сфері охорони здоров’я
4,1% – у сфері освіти.
Станом на 26 травня 2020 року кількість безробітних становила майже 25,7 тис. осіб (на 9,9 тисяч, або на 63% більше, ніж на цю ж дату минулого року). Зростання обсягів реєстрації безробітних в Запорізькій області за період карантину відбулось у 2 рази.
Значну частку безробітних (21,4%) можна віднести до категорій осіб, які стикаються з більшими труднощами під час пошуку роботи. З них 11,4% (3,7 тис.) становили особи, яким залишилося 10 і менше років до пенсії, 4,4% (1,4 тис.) – особи з інвалідністю, 1,9% (0,6 тис.) – учасники військових дій. Ці категорії користуються додатковими гарантіями в сприянні працевлаштуванню.
«Незважаючи на ускладнення ситуації на ринку праці, служба зайнятості докладає максимум зусиль для забезпечення населення роботою. За період карантину вже працевлаштовано 4,2 тис. безробітних», - запевняє директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.
За направленням служби зайнятості громадяни були працевлаштовані у таких галузях економічної діяльності:
64,2% – у сільському господарстві;
7,5% – у переробній промисловості;
6,9% – у сфері торгівлі;
2,8% – у державному секторі;
2,4% - тимчасове розміщення й організація харчування;
2,3% – у сфері транспорту та кур’єрської діяльності;
1,9% – у будівництві.
На сьогоднішній день існує попит на: підсобних робітників, водіїв, кухарів, електромонтерів, продавців продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтерів, електрогазозварників.