07.10.2016 | 09:10

Щорічно у жовтні світова та українська спільнота вже багато років поспіль відзначають Всесвітній день дій за гідну працю (7 жовтня), встановлений в 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок, та Міжнародний день боротьби з бідністю (17 жовтня), визначений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1992 року.

У поточному році з метою забезпечення повної, продуктивної, безпечної зайнятості з гідною оплатою праці шляхом реалізації спільних дій соціальних партнерів 7 квітня Міністерством соціальної політики України, всеукраїнськими об’єднаннями роботодавців і профспілок була підписана Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки. Вона закладає підвалини для реалізації пріоритетних напрямів Програми гідної праці – ефективної зайнятості з гідними умовами праці, соціального захисту та соціального діалогу.

З метою обговорення вказаних питань 6 жовтня в Якимівському районному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу». Відкриваючі його, директор Якимівського РЦЗ Олександр Маругін наголосив: «Питання ефективної та соціально справедливої зайнятості дуже актуальні для Якимівського району. І в закладах оздоровчої зони і в сільськогосподарських підприємствах різних форм власності ще не вдалося позбутися такого ганебного явища, як «тіньова зайнятість».Так, наприклад, влітку цього року тільки 11% юридичних осіб та 36% фізичних осіб, які надавали курортні послуги в Кирилівській оздоровчій зоні, були зареєстровані в Якимівському районі як суб’єкти господарювання. Звісно, що і трудові відносини в таких умовах зачасту вибудовуються не в правовому полі».

В ході дискусії своє бачення існуючих проблем та шляхів їх вирішення висловили начальник відділу економічного розвитку і торгівлі, житлово-комунального господарства і будівництва, розвитку інфраструктури Якимівської райдержадміністрації Сергій Мазаєв, директор Якимівської міжрайонної виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Віталій Чкан, заступник селищного голови з виконавчих питань Якимівської селищної ради Сергій Савенко, приватний підприємець Валентина Овсяннікова, завідувач сектору статистики в Якимівському районі Любов Перелигіна та інші.

Ще одна проблема в сфері зайнятості пов’язана з споживацькими настроями, які стали нормою життя доволі великого прошарку людей працездатного віку, які не бажають не на словах, а на ділі працювати і стали професійними отримувачами допомоги по безробіттю або державної соціальної допомоги. Тому необхідно терміново і кардинально змінити існуючу систему соціальної підтримки та надавати її тільки тим верствам населення, які дійсно не в змозі без допомоги жити.

Обговорення проблем гідної праці та боротьби з бідністю за участю фахівців з цих питань, представників профспілок та громадськості дозволяє вживати адекватні заходи щодо викликів, які існують в цій важливій сфері життя.