01.12.2020 | 09:58

Профорієнтаційні зустрічі зі студентською молоддю завжди були одними із пріоритетних у роботі відділу активної підтримки Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості. В умовах карантину зустрічі змінили свій формат. З «живих» перейшли у дистанційні. Але їх інформативність та наповненість залишилися незмінними. 30 листопада зі студентською молоддю 3,4 курсів Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного, за сприяння адміністрації навчального закладу, проведено ZOOM-зустріч.

Профконсультант  центру зайнятості Ірина Волкова у форматі конструктивного, дистанційно-активного спілкування ознайомила молодь із основними послугами та сервісами служби зайнятості.

 «21 грудня служба зайнятості буде підводити певні підсумки своєї 30-річної діяльності. За цей час багато було пройдено, довга дорога чекає ще попереду. Що змінилося і чим корисні для шукачів роботи сьогодні – про це говоримо у форматі міфів та реалій сучасної сфери зайнятості», - відзначила профорієнтаторка.

Державна служба зайнятості вирішує завдання, пов’язані з комплексом питань щодо регулювання зайнятості населення, професійною орієнтацією, працевлаштуванням, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян. Дистанційні навчальні платформи, майданчики для проходження тестування, звернення до центру зайнятості через електронні сервіси, послуги сектора рекрутингу, тематичні вебінари, тренінги, підтримка по частковому безробіттю діючих підприємців в умовах карантину, комунікація через офіційні сторінки у популярних месенджерах – це те, що готова пропонувати служба зайнятості в умовах сучасних викликів ринку праці.

Будь-який громадянин, який відвідав центр зайнятості, може отримати інформацію про сучасний світ професій, їх зміст та вимоги до працівника, стан та перспективи розвитку ринку праці, актуальні вакансії, послуги служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню.

У службі зайнятості створена уніфікована оперативна база вакансій для шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи не лише в межах району чи області, а й держави в цілому. Кожен бажаючий має право користуватися такими ресурсами та знаходити для себе роботу.

У ZOOM-зустрічі молодь була активна. Питання щодо ситуації на ринку праці, про кількість актуальних вакансій та їх професійну складову, про можливості працевлаштування осіб з особливими потребами, ресурси для надання резюме з метою сприяння пошуку майбутнього місця роботи, - все цікавило учасників онлайн зустрічі. Приємно, що тема зустрічі викликала жваве обговорення.

Будувати дах від дощу треба, поки світить сонце. Подумати про своє подальше працевлаштування варто ще перебуваючи у лавах студентів. Тоді можна максимально підготуватися до викликів сучасного ринку праці.