16.01.2016 | 10:38

У зв’язку з подіями, які склалися на Сході України, з’явилася така категорія громадян як «внутрішньо переміщена особа». На жаль, саме їм зараз доводиться перебувати в інших регіонах України, далеко від домівок та рідних. З метою підтримати внутрішньо переміщених осіб, надати їм весь спектр соціальних послуг, організації, установи м. Мелітополь об’єднали свої зусилля.

На базі Мелітопольського міського центру зайнятості проводиться систематична робота зі сприяння у пошуку роботи для переселенців. Фахівці працюють з кожною особою індивідуально, надають інформаційні та консультаційні послуги.

З метою роз’яснення аспектів законодавства для внутрішньо переміщених осіб, ознайомлення з послугами центру зайнятості, проведення психологічного тестування у центрі зайнятості проводяться спеціалізовані семінари для даної категорії осіб. Такий захід було організовано і 15 січня. Фахівець з профорієнтації довела до відома присутніх інформацію, яка може бути корисна при пошуку роботи. Крім цього, на семінар було запрошено кейс-менеджера благодійного фонду «Сподівання». Ця організація надає підтримку вимушено переміщеним особам у пошуку житла, відновленні та оформленні документів, правові консультації та інші соціальні послуги.

Допомогу переселенцям у навчанні техніці пошуку підходящої роботи надає центральна міська бібліотека ім. М.Лермонтова. Наприкінці 2015 року фахівці бібліотеки розпочати проведення циклу тренінгів для вимушено переміщених осіб у рамках проекту «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів» програми «Бібліоміст». Долучилися до участі у тренінгах й фахівці центру зайнятості, що надало можливість поінформувати про послуги служби зайнятості не тільки зареєстрованих у центрі безробітних, а й всіх, хто виявив бажання взяти участь у заходах. Більше 50 осіб скористалися можливістю отримати знання та знайти роботу.

Під час семінару поінформовано про можливість зайнятися підприємницькою діяльністю. Особливо зацікавила присутніх можливість в рамках навчальної програми ПРООН «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей» взяти участь у тренінгах та отримати можливість претендувати на грант для відкриття свого бізнесу.

Комплексна робота всіх структур, задіяних у підтримці вимушено переміщених осіб, дозволяє надати цій категорій весь спектр соціальних послуг та знизити стресове навантаження, викликане подіями у країні.