20.03.2018 | 11:56

З 16 лютого по 16 березня 2018 року в Запорізькій області проводився Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир». 

В рамках цього заходу спеціалісти з профорієнтації Правобережного районного центру зайнятості м.Запоріжжя проводили профорієнтаційні уроки для учнівської молоді та їх батьків у навчальних закладах Хортицького та Дніпровського районів.

Основною метою таких зустрічей є розширення уявлень шкільної молоді про світ професій, формування навичок усвідомленого професійного вибору, підвищення мотивації до вибору робітничих професій. Учням та їх батькам була роз’яснена ситуація на сучасному ринку праці, надані друковані матеріали з рекомендаціями щодо правильного вибору професії та її актуальності, рекомендаціями щодо уникнення помилок при виборі професії, надана можливість пройти психодіагностичне тестування з метою визначення професійної спрямованості особистості.

Молодім людям важливо отримати саме профорієнтаційні послуги, щоб зорієнтуватися: а що ж притаманне особисто їй, в який навчальний заклад піти вчитися? З кожним учнем проведено «Психогеометричний тест» для визначення професійної спрямованості. Під час профорієнтаційної бесіди  учням надані рекомендації щодо вибору майбутньої професії, навчального закладу, розвитку необхідних індивідуально-психологічних якостей, вміння володіти емоційним станом, адаптації в новому колективі.

15.03.2018 р. на батьківських зборах у ЗНЗ №89 представники Правобережного РЦЗ ознайомили присутніх батьків та педагогів з станом ринку праці в районі, професіями і спеціальностями, яких потребують роботодавці. Надали детальну інформацію про послуги служби зайнятості в даному напрямку, в т.ч. консультування школярів за допомогою профдіагностичних тестових методик, а також можливістю проходження тестування за допомогою профорієнтаційної платформи ДСЗ. Акцентували увагу батьків на пріоритетності їх думки щодо вибору майбут-ньої професії для дітей-випускників, та зазначили, наскільки важливою є взаємодія між батьками, класними керівниками та спеціалістами служби зайнятості щодо подальшої роботи в напрямку профорієнтації школярів та свідомого вибору майбутнього професійного шляху.

Всього профорієнтаційними заходами було охоплено 510 осіб з числа учнівської молоді, 133 особи з числа батьків та 34 педагогічних працівника.