28.01.2016 | 14:43

У середу, 27 січня 2016 року, у Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» з обміну досвідом учасників навчальних програм професійного зростання Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні та перспектив розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькій області. Метою засідання, що проходило у рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» стало розширення можливостей для самозайнятості населення.

Організатори заходу, Запорізьке обласне відділення «Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні», Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації та Запорізький обласний центр зайнятості разом з запрошеними гостями - учасниками навчальних програм професійного зростання Консорціуму, громадських організацій, представниками бізнесу винесли на обговорення важливі питання врегулювання діючого законодавства у сфері сільського зеленого туризму; організації пізнавальних екскурсій та відпочинку школярів, оздоровлення та реабілітації переселенців, воїнів АТО, інвалідів у садибах сільського зеленого туризму, тощо.

Вітаючи учасників «круглого столу», голова Запорізького обласного відділення «Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Наталія Бернага подякувала всім присутнім за співпрацю та наголосила на важливості та актуальності піднятих питань. Вона запропонувала визначити та обговорити шляхи запровадження отриманого досвіду для розвитку сільського туризму в області, передусім для надання можливості самозайнятості населенню. За її словами 28 учасників із Запорізької області взяли участь у стажуванні, направленому на професійне зростання та удосконалення менеджмент-освіти в сфері розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькій області. Вона закликала отримані знання і навички об’єднати з метою розвитку агротуризму, сільського і екологічного туризму та розвитку сільських територій нашого регіону.

Учасники «круглого столу» підприємці - початківці презентували свій бізнес. А ті, хто проходив стажування за різними програмами поділилися набутим досвідом та своїми планами щодо його використання в своїй діяльності.

«Сьогодні для багатьох клієнтів служби зайнятості, які мешкають у сільській місцевості, перспектива стати підприємцем є майже єдиною можливістю реалізувати себе в професійному та кар’єрному плані, - розповіла присутнім начальник відділу надання соціальних послуг обласного центру зайнятості Анжела Дощенко. Відкрити власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги з безробіття може кожен, хто взяв за мету розвивати бізнес-ідею. Фінансова допомога – це не єдина допомога служби зайнятості у започаткуванні громадянами власної справи. До центру зайнятості можна звертатися і за інформаційною, юридичною, консультативною допомогою з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Тому наша мета - надати всебічну допомогу тим, хто самотужки господарює, забезпечуючи роботою себе та інших».

По завершенню учасники «круглого столу» запропонували свою допомогу тим, кому необхідна підтримка у розвитку та реалізації своєї бізнес-ідеї, популяризації нових місць та об’єктів для розвитку туризму.

Також учасники вирішили надіслати «Звернення» до депутатів ВРУ щодо їх підтримки «Проекту Закону України № 2232а від 02.07.2015 Про внесення змін до закону України «Про особисте селянське господарство».