21.08.2019 | 10:05

Особливістю роботи в соціальній сфері є постійне спілкування з різними людьми, подекуди ці контакти бувають дуже емоційно напруженими. Робота займає величезну частину часу людини та психоемоційні перевантаження, отримані в результаті діяльності, негативно впливають на інші сфери життя. В сучасних умовах шаленого темпу індустріального розвитку стрес на роботі - постійний супутник спеціаліста у будь-якій професійній області. Через цю особливість робітники соціальної сфери входять до групи ризику працівників, які найбільш схильні до синдрому вигорання. Професійне вигорання проявляється у відчутті емоційно-енергетичного виснаження, особистісній відгородженості від клієнтів та зниженій мотивації до виконання професійних обов'язків. Найбільшою загрозою психологічному здоров’ю людини є стрес. Тому профілактика професійного вигорання у фахівців соціальних служб є однією з актуальних проблем.

У Токмацькій міськрайонній філії Запорізького обласного центру зайнятості для спеціалістів всіх відділів проводяться тренінги з психологічної підтримки. На заняттях спеціалісти з профорієнтації знайомлять фахівців із загальними уявленнями про стрес та професійне вигорання, навчають використовувати різні методики психологічної самодопомоги і збереження власного здоров’я. Учасники тренінгу знайомляться із способами саморегуляції та першої психологічної допомоги під час стресу. Такі групові форми навчання ефективно підтримують колективний дух співробітників.

Так, у серпні місяці з працівниками Токмацької міськрайонній філії було проведено один із таких тренінгів, де використовували вправу «Атоми та молекули». Під час заняття учасники освоїли прийоми зняття емоційної, м’язової напруги та виконали вправи на формування позитивного настрою. Цінність зазначених вправ полягає у свідомому покращенні власного фізичного стану та накопиченню внутрішніх позитивних ресурсів.