25.04.2024 | 19:00

Сім'я Наталії та Сергія Ольшанських добре відома і в Запоріжжі, і в Україні. У 2013 році вони заснували найбільший у Європі кизиловий сад, вирощений за органічною технологією. Вітамінні плоди з цього саду йшли на переробку: з них робили соуси, десерти, варення, пастилу, компоти, пюре. Продукція виходила під власною торговою маркою Famberry, яка сертифікована за міжнародною системою Organic Standart.

До початку війни над власною справою працювали всією родиною: Ольшанські старші та двоє їхніх дітей. Але після повномасштабного вторгнення все змінилося. Родині довелося переїхати до Запоріжжя, залишити домівку,  техніку, виробництво, 150 т врожаю та 14 га кизилового саду.

Наталя та Сергій ще з 2014 року займалися волонтерською справою і продовжили її вже в прифронтовому Запоріжжі, а Данило добровольцем пішов захищати Батьківщину. Але, на превеликий жаль, у серпні 2022 року Данило Ольшанський загинув. Тож нині, розповіла Наталя, відмовитися від сімейного бізнесу – не мають права, а повинні його розвивати.

Від колег-підприємців Наталя дізналася про урядовий проєкт «єРобота» за програмою «Власна справа». Підприємиця захистила бізнес план в центрі зайнятості та отримала 250 тис грн на розвиток власної справи. В Запоріжжі залишилася частина продукції – біля 40 т кизилу. На кошти гранту було придбано обладнання для комплексної переробки та низькотемпературного зберігання сировини. До підприємства за грантовою програмою було працевлаштовано двох працівників.

«Ми знайшли приміщення, зробили ремонт – і сьогодні маємо повіністю готове підприємство. Відновлено весь асортимент продукції Famberry – більше 50 видів. Ми перші, хто отримав право використовувати знак, розроблений Міністерством ветеранів України – «Створено Захисниками»», - з гордістю розповідає пані Наталя.

В планах сім'ї Ольшанських повернутися додому, відновити сад та розширити асортимент продукції. Запустити виробництво молочної продукції з кизилом, морозиво, кондитерські вироби, цукерки. За словами власників - головна мета розширення компанії - щоб українці вживали натуральні якісні продукти.  

«Завдяки таким програмам, як єРобота «Власна справа»,  в Україні вже через два роки буде бум на жінок-підприємець з креативними бізнесами. Все буде добре! А ми  обов’язково будемо допомагати воїнам, які будуть повертатися з війни, і роботою, і психологічно підтримувати, а наш сад чудово в цьому допоможе!, - стверджує Наталя.

Пропонуємо корисні посилання для бажаючих започаткувати чи розвивати власну справу:

https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava

https://vlasnaspravagrant.com.ua/?fbclid=IwAR3mY3s5w3mvjclF5T5fEjwjCfW9HvA8xWSAKGPbBT6FYIVdWSKmYrfvHg0

Додаткову інформацію можна отримати в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у нашому Телеграм